Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site
Najpopularniejsze emotikony na FB
Najpopularniejsze emotikony na facebook
  • News
  • Posted

Najpopularniejsze emotikony na FB

Założę się, że nigdy nie zastanawialiście się jakie są najpopularniejsze emotikony używane przez użytkowników Facebooka. Ja też nie, bo i po co?

17 lipca obchodzono światowy dzień emotikon. O tak, każdy dzień obecnie to jakieś dziwaczne święto. Mamy dzień psa, dzień pracownika oczyszczalni ścieków, dzień bez stanika i dzień emotikony. W związku z tym zacnym świętem, szef Facebooka, Mark Zuckerberg pokazał nam grafikę przedstawiającą najpopularniejsze emotikony używane w tym portalu społecznościowym.

Najpopularniejsze moty na Facebook
Najpopularniejsze moty na Facebook

 Jak widać na powyższej grafice, najpopularniejszą emotką jest ta płacząca ze śmiechu. Jest to także najpopularniejsza ikona na Wyspach. Z grafiki możemy dowiedzieć się także tego, które kraje na świecie są najczęstszymi użytkownikami emotikon. I tak mamy tutaj Stany Zjednoczone, Meksyk, Brazylię, Wielką Brytanię, Niemcy, Francję, Hiszpanię, Włochy, Tajlandię oraz Indonezję. Emotki przedstawiające pocałunki chyba nie przypadkowo są najpopularniejsze na gorącym południu, w Hiszpanii i we Włoszech.

A Wy, jakiej emotki najczęściej używacie? A może jest ktoś kto nie używa ich wcale lub też stara się, tak jak ja, używać ich jak najmniej?

Emotikona to połączenie dwóch słów pochodzących z języka angielskiego - emotion, oznaczające emocje, oraz icon, oznaczające ikonę.  Oznacza ideogram złożony z sekwencji znaków typograficznych, służący do wyrażania nastroju w Internecie lub w innych wiadomościach tekstowych, takich jak np. sms. Pierwsze użycie takiego znaku :-) miało miejsce 19 września 1982 roku przez Scotta Fahlmana z Carnegie Mellon University. Jest to amerykański informatyk, który uśmiechniętej emotki użył w korespondencji elektronicznej z sugestią, aby używać jej do oznaczania żartów. Zastrzegł także, żeby jej odwrotność, czyli -( używać do oznacza sytuacji niemiłych. Przyjęło się, jak widać. Obecnie emotikon możemy rozróżnić setki, występują one w każdej niemal konfiguracji i na każdym systemie operacyjnym. Używane są także w korespondencji odręcznej, doczekały się także filmu na swój temat.