Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site
Michał

Michał

Fan nowych i starych technologii. Propagator cyberbezpieczeństwa i ochrony danych. Amator kina.

email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Emulacja - część 2 [Commodore 64] stars

Sprzęt i gry retro ostatnimi czasy zdobywają coraz to większą popularność. Widać to chociażby na przykładzie popytu na projekty takie jak swego czasu NES i SNES Classic. Źródeł takiego stanu rzeczy należy upatrywać w pokoleniu graczy lat 80. Dziś to dorośli ludzie, wchodzący niejednokrotnie w tak zwany kryzys wieku średniego i chcący przypomnieć sobie cudowne chwile dzieciństwa grając w największe hity tamtego okresu. Nie o psychologicznych aspektach popularności retro chcę tutaj pisać a kwestiach sprzętowych. Nie trzeba przecież posiadać Atari, by zagrać w River RaidCommodore 64 by odpalić ulubiony Goal! czy Amigi, aby rozegrać sezon w Sensible Soccer. Wszystko to można uzyskać za pomocą emulatorów. I właśnie o tym będzie kilka kolejnych tekstów z cyklu Emulacja na moim blogu.

Co musisz wiedzieć o koronawirusie z Chin? [aktualizacje] stars

W grudniu w Chinach wykryto nowy rodzaj wirusa (oznaczanego jako 2019-nCoV). Najnowsze doniesienia mówią, że dotarł on już także do Europy, a więc w tym wpisie znajdziesz podstawowe informacje, które musisz na jego temat znać.

Subskrybuj to źródło RSS