Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Playstation 5 może jednak uruchamiać gry z PSX, PS2 i PS3

Z informacji podanej na Twitterze wynika, że Sony może planować zastosowanie w Playstation 5 wstecznej kompatybilności opartej na chmurze.

Informacja o tym, że PS5 może jednak uruchamiać gry z wszystkich poprzednich generacji pojawiła się na Twitterze, na koncie @renka_schedule. Tweet jest oryginalnie po japońsku, ale wynika z niego, krótko mówiąc, że Sony pracuje nad uruchamianiem pewnych tytułów z PS, PS2 oraz PS3 z chmury, za pomocą wirtualnej maszyny, która zemuluje działanie systemów zainstalowanych na tych konsolach.

Takim krokiem, jeśli oczywiście informacja ta się potwierdzi, Sony starałoby dogonić się Microsoft, który już w Xbox One zaimplementował wsteczną kompatybilność sięgającą Xboxa Classic oraz Xboxa 360. W Xbox Series X zapowiedziano także kompatybilnośc wsteczną siegającą pierwszej konsoli Microsoftu. Tymczasem w PS4 można zagrać jedynie w tytuły z PS3, ale za pomocą usługi PS Now, co oznacza, że musisz zapłacić za grę, którą już posiadasz w wersji na Playstation 3.

Tymczasem, jeśli mało wam jeszcze informacji o next genie Sony, to na oficjalnym koncie japońskiego koncernu pokazano jak wyglądać będą pudełka z grą na PS5.