Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Sony zwiększa produkcję Playstation 5

Japońska prasa donosi, że Sony zmienia plany co do ilości wyprodukowanych sztuk Playstation 5 na ten rok.

Sony zwiększa produkcję Playstation 5 o 50 procent na ten rok. Produkcja ma zwiększyć się z planowanych sześciu milionów sztuk konsoli nowej generacji do około dziewięciu milionów sztuk, a Bloomberg donosi nawet, że liczba ta może oscylować wokół dziesięciu milionów. Czyżby Sony spodziewało się ogromnej popularności PS5, a tym samym ogromnego popytu na tę konsolę na jesieni? W momencie debiutu Playstation 4 w listopadzie 2013 roku przez kolez kolejne tygodnie, ażdo końca grudnia sprzedaż osiągnęła wynik jedynie 4,2 miliona sztuk.

Sony pokazało oficjalnie swoją konsolę nowej genracji na początku czerwca. W dniu premiery Sony zaoferuje dwie wersje najnowszej konsoli Playstation 5 - wyposażoną w napęd Ultra HD Blu Ray oraz bez takiego napędu, w opcji Digital Edition. Następnie niektóre źródła donosiły, że w PS5 będziemy jednak mogli liczyć na wsteczną kompatybilność, o czym nie było ani słowa na prezentacji Sony. Z informacji podanej na Twitterze wynika, że zastosowanie w Playstation 5 wstecznej kompatybilności oparte byłoby na chmurze. Inne doniesienia z kolei prognozowały cenę PS5, która w wersji all digitall miałaby wynosić 1800 złotych, a w wersji z napędem ok. 2300 złotych.