Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Nowy Xbox będzie miał premierę w listopadzie [aktualizacja]

Przy okazji ogłoszenia, że Halo Infinite nie będzie miało premiery w tym roku dowiedzieliśmy się także, że nowy Xbox wyjdzie w listopadzie.

Dotychczas konkretna data premiery nowego Xboxa nie była podana, Microsoft podawał orientacyjny czas w okolicach tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia. Jednak przy okazji ogłoszenia, że Halo Infinite nie będzie tytułem startowym dla konsoli, bo deweloper nie zdąży z grą i jej premiera została przełożona na przyszły rok, dowiedzieliśmy się, że Xbox Series X zadebiutuje w listopadzie. Serwis The Verge twierdzi nawet, że będzie to w pierwszym tygodniu listopada.

Microsoft stara się jakoś przykryć tę, bądź, co bądź, porażkę, prezentując liczby gier, które będą dostępne jeszcze w tym roku. Są to Assassin’s Creed Valhalla, Dirt 5, Gears Tactics, Yakuza: Like a Dragon i Watch Dogs: Legion. W sumie w tym roku ma ukazać się 50 gier międzyplatformowych i zoptymalizowanych dla Xboxa Series X. Od momentu premiery nowej konsoli ma być dostępna również omawiana już wsteczna kompatybilność, która sięgać będzie wszystkich dotychczas wydanych konsol Microsoftu. 

Microsoft wciąż nie podał jednak żadnych szczegółów na temat drugiej konsoli, Xboxa Series S.

Microsoft reklamuje swój najnowszy sprzęt jako najmocniejszą konsolę Xbox w historii. Series X ma czerpać moc ze specjalnie zaprojektowanego procesora, który bazuje na najnowszych architekturach AMD Zen 2 i RDNA 2. Nowy układ typu SOC (system on a chip) zbudowano od podstaw pod katem szybkości i wydajności, zapewniając mu moc obliczeniową rzędu 12 teraflopów.

[aktualizacja] Naklejka na opakowaniu pada, która mówi, żeby nie otwierać lub sprzedawać przed 6 listopada 2020 roku może ujawniać prawdziwą i dokładną datę premiery nowego Xboxa. Czyli 6 listopada. Czekamy na ruch Microsoftu.