Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Microsoft Surface Duo: Premiera 10 września

Microsoft Surface Duo będzie miał premierę we wrześniu. Znana jest dokładna data i cena.

Microsoft Surface Duo, urządzenie z systemem Android oraz dwoma ekranami, zadebiutuje 10 września. Przedsprzedaż ruszyła też na stronie Microsoft Store. Koszt 1399 dolarów.

Surface Duo będzie pierwszym składanym smartfonem od Microsoftu i pierwszym smartfonem firmy z Redmond w ogóle od dłuższego czasu, od kiedy Microsoft zaliczył porażkę z seriami Lumia - ostatnia Lumia 650 ukazała się na rynku w lutym 2016 roku (Microsoft w maju 2016 roku sprzedał dział telefonów komórkowych Foxconnowi oraz HMD, nowopowstałej firmie, która produkuje obecnie telefony pod marką... Nokia). Duo ma zawierać dwa ekrany o przekątnej 5,6 cala OLED o rozdzielczości 1800x1350 pikseli. Razem ekrany tworzyć będą jeden o przekątnej 8,1 cala o rozdzielczości 2700x1800 pikseli. Urządzenie będzie wyposażone również w kamerę 11 MPix. Każdy z wyświetlaczy zasilany będzie osobną baterią o łącznej pojemności 3577 mAh, co może się wydawać trochę mało, aczkolwiek Microsoft obiecuje pracę na bateriach przez cały dzień. Sercem Duo będzie procesor Qualcomm Snapdragon 855 oraz 6GB pamięci RAM. Microsoft zaoferuje dwie wersje, jeśli chodzi o miejsce na dane: 128 oraz 256 GB (UFS 3.0). Nie będzie niestety modułu ładowania bezprzewodowego, ani miejsca na dodatkowe karty pamięci. Rozmiary Surface Duo to 145,2 x 186,9 x 4,8 mm w wersji otwartej oraz 145,2 x 93,3 x 9,9 mm w wersji zamkniętej.

Jeśli patrzeć tylko na parametry urządzenia, trudno się zdecydować czy jest to telefon, phablet czy tablet, to te nie robią w dzisiejszych czasach żadnego wrażenia. Ubiegłoroczny procesor, niepowalająca ilość RAMu, dość słaba bateria oraz brak slota na karty pamięci może odstraszać potencjalnego kupca, a przecież cena również jest niebagatelna. 1400 dolarów to ponad 5200 złotych. Urządzenie jest co prawda dość ciekawe i chętnie zapoznałbym się z nim bliżej, ale ponad 5 tysięcy złotych chyba wolałbym wydać jednak na Cinquecvento Sporting, niż składany telefon.