Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Apple pracuje nad procesorami graficznymi w technologii 5 nm

Niedawno Apple ogłosiło, że zakończy współpracę z Intelem i w swoim sprzęcie montować będzie procesory własnej produkcji. Okazuje się, że firma z Cupertino chce również produkować własne układy graficzne.

Kurz po decyzji Apple o tym, że zamierza wycofać się ze współpracy z Intelem i produkować własne CPU już opadł. Pojawiają się jednak słuchy, że Apple opuści także AMD na rzecz własnego procesora graficznego. O całej soprawie donosi China Times. Chiński portal informuje, że Apple zamierza wydać na rynek iMaca z własnym układem graficznym w drugiej połowie 2021 roku. Procesor ma być zbudowany w technologii 5 nm i zawierać technologię TBDR (tile based deferred rendering).

China Times donosi również, że Apple chce jeszcze w tym roku powrócić do MacBooka 12, którego sercem miałby być procesor A14, który znajdzie się także w iPhonie 12.