Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Android 11 już jest

Wersja beta Androida 11 już jest dostępna.

Z lekkim poślizgiem związanym z wydarzeniami w Stanach Zjednoczonych na rynku debiutuje Android 11. Pierwsze urządzenia już mogą zostać zaktualizowane do wersji beta systemu Google'a. Są to Xiaomi Mi 10, Mi 10 Pro OnePlus 8 i 8 Pro, Realme X50 Pro oraz Oppo Reno 3, Find X2 i Find X2 Pro. A co nowego? Jedenaste wcielenie zielonego robocika stawia na komunikację. Aplikacje służące do tego celu dostają swoje miejsce na pasku powiadomień, nowe funkcje zyskała także bańka z awatarem użytkownika z którym aktualnie toczycie rozmowę. Obecnie już nie tylko Messenger będzie mógł posiadać na ekranie waszego smartfona taki skrót. Użytkownikowi będzie można również nadać status priorytetowego, dzięki czemu powiadomienia od niego omijać będą ustawienia trybu nie przeszkadzać.

Po drugie bezpieczeństwo. Android stawia na ustawienia znane z systemów Apple, które mają sprawić, że znacznie trudniej będzie aplikacjom wyciągnąć jakieś wasze dane. Pozwolenie dla aplikacji na dostęp do jakichś zasobów urządzenia będzie można nadać jednorazowo z koniecznością powtarzania tej czynności każdorazowo przy każdym kolejnym uruchomieniu. Google w nowej wersji swojego systemu wprowadza także funkcję, która pozwoli rozdzielić na służbowym urządzeniu dane prywatne od tych używanych właśnie do celów zawodowych.

Mniejszą bądź nieco większe zmiany dotknęły także multimedia, którymi sterować będzie można teraz z poziomu menu kontekstowego, łatwiej będzie można teraz również sterować urządzeniami z grupy Smart Home.

Póki co, 11 dostępny będzie na wybranych urządzeniach. Trzeba pamiętać, że to wciąż wersja beta więc można liczyć się z pewnymi błędami i niedoróbkami. Google zapewnia, że systemem aktualizacji obejmować będzie coraz o więcej producentów sprzętu mobilnego.