Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Po trzech latach wreszcie premiera. Nadchodzi Atari VCS

Po trzech latach wreszcie premiera. Nadchodzi Atari VCS
Atari VCS

Po trzech latach od ogłoszenia wreszcie jakieś konkrety. Atari VCS trafi do fundatorów w październiku. Preordery zaczną być realizowane w okresie świątecznym.

Atari zapowiedziało nowy produkt już na targach E3 w 2017 roku. Premiera sprzętu pierwotnie została zapowiedziana na 2018 rok, ale konsola faktycznie nie została wydana do dziś. Sama kampanii crowdfundingowa, jak i sama konsola, zostały już niejednokrotnie nazwane oszustwem przez obserwatorów rynku i w zasadzie wiele osób na projekcie postawiło już krzyżyk. Tymczasem, wygląda na to, że nie zważając na wszystkie te przeciwności, Atari nadal pracowało nad swoją hybrydową konsolą i wreszcie ogłosiło moment premiery. Atari VCS ma trafić do osób, które wsparły zbiórkę w październiku tego roku. Nieco później, w okresie świątecznym, ma ruszyć wysyłka do osób, które zdecydowały się zakupić nowy sprzęt w przedsprzedaży - poinformował producent na swoim oficjalnym koncie twitterowym.

Ekran startowy Atari VCS

Atari VCS wyposażone będzie w procesor AMD Ryzen, łącze WiFi oraz Bluetooth, port HDMI oraz cztery porty USB - po dwa z przodu i z tyłu konsoli. W Atari zainstalowano 8GB pamięci RAM DDR4 z możliwością rozbudowy. Nowe Atari ma zaoferować dostęp do 100 klasycznych gier (Atari Vault) znanych z różnych epok rozwoju firmy, ale zapowiedziano także nowe gry na tę platformę, jak również możliwość uruchamianie gier z PC za pomocą PC Sandbox Mode. W zestawie z konsolą ma znaleźć się także klasyczny joystick oraz nowoczesny pad. Zapowiedziano także, że tytułem startowym dla VCSa będzie Missile Command: Recharged. Gra ta w maju miała już swoją premierę na PC, Nintendo Switch, iOS i Androida.

Cena nowej konsoli została ustalona na poziomie 389,99 dolarów i można już dokonywać zakupu w przedsprzedaży. Jak informowaliśmy wcześniej egzemplarze testowe VCS trafiły już także do rąk testerów.