Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site
Nowa konsola od Atari
Nowa konsola od Atari

Nowa konsola od Atari

Atari zapowiedziało nowy produkt już na targach E3. Teraz dawny gigant rynku gier wideo ujawnił wygląd swojej nowej konsoli.

Nowa konsola od Atari ma łączyć to, co było najlepszego w Atari z tym, co jest obecnie. Stąd zapewne drewniane wstawki w nowej konsoli nawiązujące do modelu 2600, ale AtariBox pojawi się także w wersji czarnej oraz czarnej z domieszką czerwonego. W konsoli ma znaleźć się port na karty SD, port HDMI oraz cztery porty USB. Atari, jak sami wskazują, planują, aby w nowej konsoli znalazły się klasyczne tytuły tego znanego producenta i wydawcy, co sugeruje, że nowy AtariBox będzie sprzętem zbliżonym do wydanego niedawno NES oraz SNES Classic'a.

AtariBox
AtariBox

Żadne bliższe informacje na temat specyfikacji technicznej, ewentualnej ceny czy daty premiery nie podano. 

Nie drażnimy Was intencjonalnie. Po prostu chcemy, aby wszystko było dograne na ostatni guzik. Chcemy podawać Wam informacje, które są już potwierdzone, abyście mogli dać znam znać co o tym sądzicie

 - twierdzą przedstawiciele Atari w wydanym oświadczeniu.

Atari powstało w 1972 roku. W latach 70. i 80. był to znaczący gracz na rozwijającym się rynku gier wideo. Pierwszą konsolę Atari wydało na świat w 1977 roku i było to właśnie Atari 2600. Wraz z 5200 i 7800 Atari sprzedało 30 milionów egzemplarzy swoich maszyn do grania. Zapaść w 1983 roku całego rynku oraz niefortunne decyzje, które doprowadziły, między innymi, do wydania, nazywanej najgorszą grą w dziejach, E.T. sprawiły, że ze stratami w wysokości ponad pół miliarda dolarów Atari ogłosiło upadłość. Na początku lat 90. Atari próbowało powrotu na szczyt, prezentując najpierw w 1992 roku Atari Falcon - komputera stanowiącego rozwinięcie serii ST, prezentując niemal w tym samym momencie serię stacji roboczych, a także 64-bitowego Atari Jaguar. Żaden z tych sprzętów nie cieszył się jednak wystarczającą popularnością. W 2003 roku prawa do nazwy Atari wykupione zostały przez francuskiego wydawcę gier komputerowych Infogrames, po czym tamto przedsiębiorstwo oficjalnie zmieniło nazwę na Atari.