Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site
I znowu retro konsola. Tym razem Intellivision
I znowu retro konsola. Tym razem Intellivision

I znowu retro konsola. Tym razem Intellivision

Intellivision Entertainment ogłosiło, że w 2020 roku zamierza wydać na świat konsolę Amico.

Portfele dzisiejszych trzydziestokilku latków są łakomym kąskiem. To grupa tych konsumentów, która jest jeszcze na tyle młoda, żeby chcieć kupować rzeczy, których zupełnie się nie potrzebuje, a już na tyle dojrzała, żeby posiadać ugruntowaną pozycję na scenie zawodowej, a co za tym idzie, stabilną pozycję finansową. To również ta grupa, która chyba najbardziej zainteresowana jest rynkiem retro, wychowali się bowiem na komputerach i konsolach, takich jak Atari, Commodore, Nintendo, czy Intellivision. I to właśnie ta ostatnia marka zostanie przywrócona do życia po niemal 40 latach od premiery oryginalnej konsoli Intellivision od Mattel.

Tworzymy konsolę, którą rodzice będą sami chcieli kupić, a nie kupią dlatego, że zostali o to poproszeni - powiedział Tommy Tallarico, prezes Intellivision Entertainment w trakcie pierwszej prezentacji konceptu Amico, podczas Portland Retro Gaming Expo. Amico to właśnie nazwa nowej konsoli Intellivision, która swoją premierę ma mieć 10 października 2020 roku.

Intellivision Amico ma być konsolą, która przeniesie niezapomniane, klasyczne tytuły gier w nową erę konsol, ale nie zamyka się jedynie na nie. Na Amico mają i wedle słów producenta konsoli już powstają nowe, ekskluzywne tytuły gier, które mają być dostępne do pobrania w cenach od 3 do 8 dolarów i mają odznaczać się brakiem DLC (downloadable content) czy wewnętrznych mikro płatności. Konsola w momencie wejścia na rynek ma kosztować pomiędzy 150 a 180 dolarów i posiadać preinstalowane 20 klasycznych, znanych z pierwowzoru gier. Mają to być tytuły takie jak Astromash, Shark! Shark!, Baseball, Night Stalker czy znane z Atari Asteroids, Breakout i Missile Command. Na Amico mają dostępne być także tytuły, które zostały zremasterowane specjalnie z myślą o tej właśnie konsoli: tutaj wymienić można chociażby Caveman Ninja, R-Type, Moon Patrol czy Kung Fu Master.

Specyfikacja techniczna konsoli nie jest na razie znana, wiadomo jednak, że konsola ma mieć wyjście HDMI oraz kilka portów USB, a także interfejs rozszerzeń. W komplecie z konsolą przy zakupie otrzymamy także dwa bezprzewodowe kontrolery, które wyposażone będą m.in. w 3.5 calowe, kolorowe panele dotykowe, głośniki oraz mikrofony.

Konsola Amico (z włoskiego przyjaciel, to chyba jakieś luźne nawiązanie do Amigi) to konsola wzorowana na Intellivision, konsoli, która swoją premierę miała w 1979 roku i produkowana była aż do roku 1990. Sprzedała się w ponad 3 milionach egzemplarzy i była przedstawicielką drugiej generacji konsol. W roku 2009 oryginalne Intellivision zostało sklasyfikowane na 14. miejscu w rankingu najlepszych konsol wszechczasów serwisu IGN.