Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Xiaomi Mi Band 5 zaprezentowana

Xiaomi Mi Band 5 zaprezentowana
Xiaomi Mi Band 5 zaprezentowana

O Xiaomi Mi Band 5 wiadomo już wszystko.

Piąta generacja opaski Xiaomi została zaprezentowana. Mi Band 5 będzie mieć większy ekranik, 1,1 cala (to o 20- procent więcej, niż w przypadku modelu 4.), wyświetlacz AMOLED, poprawiono czujniki - Xiaomi twierdzi, że wskazania pulsomierza będą o 50 procent dokładniejsze, dodano barometr, czujnik poziomu tlenu we krwi. Opaska będzie miała rownież nowy sposób ładowania - magnetyczny, nie będzie trzeba urządzenia wyciągać z opaski. Bateria 125 mAh ma wystarczyć na 14 dni pracy. Sprzęt wyposażony będzie w nowy procesor, będzie mieć także możliwość śledzenia cyklu menstruacyjnego.

To, co wbudza najwięcej emocji to NFC w nowym sprzęcie Xiaomi. Moduł Near Field Communication znajdzie się co prawda w opasce, ale będzie współpracować jedynie z chińskim usługodawcą płatności UnionPay i w Europie okaże się bezużyteczny. Dlatego też, najprawdopodobniej, na Stary Kontynent trafi wersja bez modułu NFC. Do chińskich sklepów Mi Band 5 trafi już 18 czerwca i kosztować będzie 189 i 229 juanów, odpowiednio w wersjach bez i z NFC. Na razie brak informacji kiedy opaska zadebiutuje na naszym rynku. Mi Band 5 będzie współpracować oczywiście zarówno ze sprzetem opartym na iOS, jak i Androidzie.