Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Diablo dostało polską wersję. Po 23 latach

  • Gry
  • Opublikowano

Premiera Diablo w wersji na PC odbyła się ostatniego dnia grudnia 1996 roku. Po 23 latach gra dostała pełną, polską wersję.

Po 23 latach, dzięki pracy i upartemu dążeniu do celu Jacka Capara i Wojciecha Magdziaka, pierwsze Diablo wraz z dodatkiem Hellfire dostało pełną polską wersję. I choć polonizację gry Blizzarda można nazwać amatorską, bo nie jest w jakikolwiek sposób związane z firmą Blizzard, to, jakkolwiek to zabrzmi i biorę za te słowa odpowiedzialność, jest profesjonalna w pełnym tego słowa znaczeniu.

Spolszczenie wraz z instrukcją instalacji pobrać możecie ze strony twórców Wia Parker

Jak piszą na swojej stronie sami autorzy, przez tę niebezpieczną przygodę poprowadzą Cię głosy, zarówno zawodowych, jak i amatorskich aktorów. Opowiadają oni historię tekstami przełożonymi przez oddanych tłumaczy. By ponownie stawić czoła grozie, pobierz spolszczenie i zainstaluj je w swoim diabelskim folderze. Wciel się w bohatera i staw czoła niebezpieczeństwom, które skrywają podziemia katedry w Tristram. A jeśli ci się powiedzie – na twojej drodze stanie Diablo… mówiący po polsku lepiej, niż kiedykolwiek…

W projekcie głosów użyczyli: Miriam Aleksandrowicz, Jan Aleksandrowicz-Krasko, Tomasz Bieliński, Jacek Capar, Ryszard Chojnowski, Maksymilian Dębski, Jarosław Domin, Tomasz Grochoczyński, Grzegorz Jach, Michał Kaim, Igor Kamiński, Hanna Kinder-Kiss, Wojciech Magdziak, Michał Pęksa, Wanesa Stefaniak, Ewa Suwińska, Mirosław Wieprzewski, Aleksander Wysocki, Patrycja Zywert-Szypka. Studio nagraniowe to Scena Młodych Teatru Wilanów w Warszawie.

Diablo to pierwsza odsłona gry zaliczana dziś do kanonu gatunku action - role playing game. Akcja dzieła zespołu deweloperskiego Blizzard North toczy się w świecie Sanktuarium. Kierowany przez gracza bohater to wojownik, czarodziej lub łotrzyca i jego zadaniem jest stawienie czoła siłom zła i pokonanie tytułowego Diablo, Pana Terroru. 

Grę Diablo z dodatkiem Hellfire możecie kupić na GOG w cenie 29,97 zł.