Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site
Kolejna konsola w wersji mini? Proszę bardzo. Oto Mega Sg
Kolejna konsola w wersji mini? Proszę bardzo. Oto Sega Sg
  • Gry
  • Posted

Kolejna konsola w wersji mini? Proszę bardzo. Oto Mega Sg

Ta malutka konsola ma być zdolna do uruchomienia niemal każdej, klasycznej gry z konsol Sega.

Jeśli jesteście fanami retro to z pewnością znacie niezbyt udaną konsolę Sega Genesis Flashback (od AT Games), która miała premierę w 2017 roku. Konsolka ta powstała na wznoszącej się fali zainteresowania grami retro, ale jej oceny nie pozostawiają złudzeń. To po prostu kiepski sprzęt i nie ma za bardzo sensu rozwodzenie się nad nim w tym miejscu. Widząc jednak to jak źle została zaprojektowana ta konsola firma Analogue postanowiła zrobić to lepiej. Oto Mega Sg.

Mega Sg ma dawać możliwość gry w klasyczne gry z systemów Sega Master System i Genesis. Konsola ma mieć także w pełni kompatybilne z tymi systemami kontrolery. Obsługiwać ma także domyślnie kartridże z systemów Genesis oraz, poprzez dołączoną do zestawu przejściówkę, kartridże z 8 bitowego Master System. Co ciekawe, konsola Mega Sg ma opierać się nie tyle na emulacji pierwowzoru, co jej symulacji za pomocą programowalnego układu logicznego. Ma to dawać możliwość zagrania w klasyczne gry w rozdzielczości 1080p.

Master Sg ma być dostępna od kwietnia 2019 roku. Niestety w zestawie brak bezprzewodowego pada, który trzeba będzie nabyć osobno. Przedsprzedaż możliwa jest już na stronie producenta. Cena konsoli to 189.99 dolarów w dostępnej czarnej i białej wersji.

Producentem Master Sg jest firma Analogue, która w swojej ofercie ma także konsole Nt Mini i Super Nt, które są nowoczesnymi modelami klasycznych konsol NES oraz Super Nintendo. Ta pierwsza jest już całkowicie wyprzedana na stronie producenta, druga dostępna jest także w cenie 189.99 dolarów. Wszystkie wyglądają obłędnie.