Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site
Cyberpunk 2077 ma być dostępne na Google Stadia
Cyberpunk 2077 ma być dostępne na Google Stadia
  • Gry
  • Posted

Cyberpunk 2077 ma być dostępne na Google Stadia

W trakcie odbywających się w Kolonii targów Gamescom zapowiedziano, że najnowsza, i zapowiadająca się na hit, gra studia CD Projekt Red, Cyberpunk 2077, dostępna będzie w usłudze Google Stadia.

Cyberpunk 2077, jedna z najbardziej oczekiwanych gier na świecie, pochodząca z polskiego studia CD Projekt Red, zadebiutować ma na platformach XBox One, PS4 i PC w kwietniu przyszłego roku - choć tutaj zdania ekspertów w dziedzinie gier wideo są podzielone i część z nich uważa, że polskie studio nie zdąży z premierą i jej data zostanie przesunięta. Na trwających w Kolonii targach Gamescom ogłoszono jednak, że Cyberpunk 2077, oprócz wymienionych platform, dostępny będzie także na Google Stadia, czyli nowej usłudze umożliwiającej granie w chmurze.

Premiera wersji na Google Stadia ma odbyć się także w 2020 roku, ale dokładna data na razie nie została podana. Samo Stadia ma zadebiutować z kolei w listopadzie tego roku, początkowo w 14 krajach, ale na liście brakuje na tę chwilę Polski. Usługa ma polegać na możliwości gry w dowolny, będący dostępny w usłudze tytuł, z wykorzystaniem chmury, dzięki czemu po stronie klienta nie będzie wygórowanych wymagań sprzętowych. Usługa Google Stadia ma być dostępna w wariantach darmowym i płatnym abonamencie miesięcznym. Dodatkowo płatny będzie także dostęp do poszczególnych gier. Tych zapowiedziano do tej pory około 30.

I znowu, zdaniem ekspertów branży, Google Stadia może mieć poważny problem z przeskoczeniem progu technologicznego i uzyskaniem satysfakcjonującego poziomu rozrywki pod kątem opóźnień. W usłudze tej bowiem wszystkie obliczenia, które wykonuje sprzęt, będą po stronie serwerów Google. Jak będzie wyglądać płynność takiej rozrywki w praktyce, na razie nie wiemy.