Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site
Playstation 5 oficjalne zapowiedziane
Playstation 5 oficjalne zapowiedziane For the players
  • Gry
  • Posted

Playstation 5 oficjalne zapowiedziane

Sony ogłosiło, że Playstation 5 pojawi się na sklepowych półkach w okolicach świąt 2020 roku.

Pod choinką w 2020 roku wielu graczy znajdzie nowe konsole. Wiele z nich z pewnością będzie nosiło logo Sony. Japońska firma ogłosiła właśnie, że Playstation 5 na rynku zadebiutuje właśnie w okolicach  Bożego Narodzenia przyszłego roku. Prezes Sony Interactive Entertainment, Jim Ryan, podkreśla, że wraz z PS5 jego firma chce jeszcze bardziej wzbogacać odczucia graczy korzystających ze sprzętu ich marki. W kolejnych miesiącach Sony z pewnością zaprezentuje szczegóły, jak chce tego dokonać. Póki co, poznaliśmy jedynie nowe funkcje, które dostępne będą w odświeżonej wersji Dual Shocka.

Nowa wersja pada do Playstation ma być wyposażona w funkcje haptic feedback oraz adaptive triggers. Ta pierwsza ma powodować, że odczucia w trakcie gry w wyścigi samochodowe będą znacznie różnić się od tych, jakie np. towarzyszą dłonią gracza w trakcie gry w Fifa. Adaptive triggers dotyczą z kolei przycisków L2 i R2. Mają one być zdolne naśladować np. opór naciągane łuku w grze lub przyśpieszanie samochodem po górskim terenie.

Na tę chwilę nie wiemy, jak będzie wyglądało Playstation 5. Dostępne w sieci rendery pokazują nam jednak różne możliwe wariacje

Do premiery PS5 pozostał więc ponad rok i w tym czasie z pewnością jeszcze niejeden raz usłyszymy o nowościach, które zagoszczą ostatecznie w nowej konsoli Sony.

Z pierwszych, oficjalnych informacji z kwietnia tego roku dowiedzieliśmy się, że będzie ona wyposażona w bardzo szybki dysk SSD, a jej sercem będzie chip AMD oparty na procesorach Ryzen 3. generacji (8 rdzeni w technologii 7nm Zen 2). Nowe GPU konsoli pochodzić ma z rodziny Radeon Navi i obsługiwać technologię ray tracing. Szczególnie podrasowany ma zostać także dźwięk. Gracz ma otrzymać wrażenie dźwięku pochodzącego z wydarzeń odbywających się za nim, nad nim i z boków. Najbardziej cieśzącą graczy informacją jest także ta, że nowa konsola Sony ma być wstecznie kompatybilna z PS4.