Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Xbox Series X będzie wstecznie kompatybilny a starsze gry będą wyglądały lepiej

  • Gry
  • Opublikowano
Xbox Series X będzie wstecznie kompatybilny a starsze gry będą wyglądały lepiej
Xbox Series X będzie wstecznie kompatybilny a starsze gry będą wyglądały lepiej

Konsola Microsoftu nowej generacji będzie wstecznie kompatybilna ze wszytkimi dotychczas konsolami Xbox, a starsze gry będą wyglądały lepiej.

Nowa wersja konsoli Microsoftu, Xbox Series X, której premiera przewidziana jest na okres jesienno - zimowy tego roku będzie w pełni kompatybilna ze wszystkimi maszynami spod znaku Xbox, jakie do tej pory wydano. Będą to więc Xbox Classic, 360 oraz Xbox One. To jednak nie wszystko. Starsze gry na nowym sprzęcie mają wyglądać znacznie lepiej dzięki zastosowaniu specjalnej techniki rekonstrukcji HDR.

O zastosowaniu nowej technologii w najnowszej generacji sprzętu Microsoftu poinformował w Xbox Wire Jason Ronald. Technika rekonstrukcji ma nie mieć żadnego wpływu na wydajnośc tych gier które będą z niej korzystać - co było drobnym problemem w przypadku wstecznej kompatybilności zastosowanej w przypadku Xbox One. Na razie nie poznaliśmy żadnych szczegółów technicznych zasosowanej technologii, ani tytułów, które Ms będzie w takiej cyfrowej rekonstrukcji oferował. Wedle słów Ronalda starsze tytuły mają otrzymać kopa nawet do rozdzielczości 4K i 120 fpsów.

Xbox Series X nie ma jeszcze daty premiery, ale konsola pokazała się ostatnio w Microsoft Store, co sugeruje, że już niedługo Microsoft wprowadzi przedsprzedaż.

Microsoft reklamuje swój najnowszy sprzęt jako najmocniejszą konsolę Xbox w historii. Series X ma czerpać moc ze specjalnie zaprojektowanego procesora, który bazuje na najnowszych architekturach AMD Zen 2 i RDNA 2. Nowy układ typu SOC (system on a chip) zbudowano od podstaw pod katem szybkości i wydajności, zapewniając mu moc obliczeniową rzędu 12 teraflopów.