Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Pierwszy iPhone do sprzedaży wszedł w 2007 roku

29 czerwca 2007 roku, niemal po sześciu miesiącach od zaprezentowania, pierwszy iPhone ląduje na sklepowych półkach. Rozpoczęła się na dobre era smartfonów.

9 stycznia 2007 roku w trakcie Macworld w San Francisco, przed ponad 45 tysięczną, widownią Steve Jobs przedstawił iPhone'a. Mniej więcej po sześciu miesiącach, 29 czerwca, iPhone oficjalnie wszedł do sprzedaży.

Pierwszy iPhone miał 115 mm wysokości, 61 mm szerokości i miał grubość 11.6 mm. Posiadał 3.5 calowy ekran dotykowy w technologii multi - touch i był pozbawiony klawiatury, co w tamtym czasie było wielką innowacją. Sterowanie nie odbywało się za pomocą rysika, a po prostu palcami. Steve Jobs był wielkim przeciwnikiem używania rysików i twierdził: Po co używać jakiegoś rysika, skoro mamy 10 rysików na swoich dłoniach. Jedną z dodatkowych funkcji iPhone'a, dziś posiada to każdy, nawet najtańszy smartfon, było zastosowanie czujnika zbliżeniowego, który w momencie dotknięcia słuchawki do ucha wyłączał ekran. Pierwszy telefon Apple pracował pod kontrolą innowacyjnego systemu operacyjnego nazwanego iPhone OS. Tuż po premierze iPhone'a akcje Apple wystrzeliły w górę. Po wejściu do sprzedaży telefon kosztował 499 dolarów w wersji 4GB i 599 dolarów w wersji 8GB. Sprzedaż wyniosła ponad 6 milionów egzemplarzy. Steve Jobs ogłosił także, że każdy pełnoetatowy pracownik Apple oraz każdy niepełnoetatowy pracownik, który pracuje dla Apple co najmniej rok otrzyma darmowy egzemplarz iPhone'a. Obietnica została spełniona, gdy popyt na telefon po premierze odrobinę spadł.