Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site
Microsoft zakończył produkcję XBoxa 360
Microsoft zakończył produkcję XBoxa 360

Microsoft zakończył produkcję XBoxa 360

Po prawie 11 latach, 20 kwietnia 2016 roku, Microsoft zdecydował o zakończeniu produkcji konsoli XBox 360

Microsoft XBox 360 zadebiutował w wersji Core i Premium w 2005 roku. Wersja Core nie posiadała dysku twardego, wersja Premium posiadała także chromowaną tackę napędu. W kolejnych latach Microsoft wprowadził jeszcze wersje Elite, która dla odmiany była koloru czarnego i posiadała już znacznie pojemniejszy dysk twardy oraz wersję Arcade, która zastąpiła Core. Firma z Redmond odświeżyła także swoje konsole w 2010 i 2013 roku prezentując wersje slim oraz super slim, które dostały m.in. większe dyski oraz moduły wi-fi. Teraz, po niemal 11 latach Microsoft poinformował, że XBox 360 przestanie być produkowany. Kończy się więc pewna epoka, a ja, już teraz z nostalgią patrzę na półkę na której stoi jeszcze mój bielutki X360 w wersji Arcade, który nigdy, wbrew obiegowej opinii, nie był w serwisie i działa, do dziś, doskonale.

Zakończenie produkcji konsoli nie oznacza jednak całkowitego porzucenia przez Microsoft usług związanych z 360-tką. Zapowiedziano już kontynuowanie wsparcia oraz usług związanych z Xbox Live.

Szacuje się, że X360 sprzedał się w liczbie 85 milionów egzemplarzy co plasuje go, według serwisu VGChartz, na 7. miejscu w rankingu sprzedaży wszechczasów. Liderem jest PS2, które sprzedało się w ponad 157 milionowym nakładzie.