Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Steve Wozniak kończy 69 lat

Michał Miśko
Opublikowano
Steve Wozniak kończy 69 lat
Steve Wozniak kończy 69 lat

11 sierpnia 1950 roku urodził się Stephen Wozniak, szerzej znany jako Steve Wozniak - inżynier, wynalazca i programista, współzałożyciel jednej z najpotężniejszych obecnie firm technologicznych na świecie, Apple.

Steve Wozniak przyszedł na świat 11 sierpnia 1950 roku w San Jose. Od młodych lat interesował się elektroniką i komputerami, a przynajmniej tym, co w tamtym czasie uważane i nazywane było komputerami. Steve lubił także żarty i łamanie zabezpieczeń. We wczesnych latach siedemdziesiątych znany był jako Barkeley Blue. Przydomek pochodzi od nazwy urządzenia blue box, które skonstruował, a które, w wielkim skrócie, symulowało tony centrali telefonicznej i pozwalało na wykonywanie darmowych połączeń. Wozniak został także wydalony  z University of Colorado Boulder w 1969 roku, będąc na pierwszym roku studiów, za włamanie na sieci komputerowej tej instytucji.

Steve Wozniak zawsze pozostawał w cieniu swojego sławnego imiennika, Steve'a Jobsa, którego poznał w 1971 roku, gdy ten chodził jeszcze do liceum. Przedstawił ich sobie wspólny znajomy, który uznał, że powinni się spotkać, ponieważ oboje lubią żarty i komputery. Wspólnie z Jobsem, 1 kwietnia 1976 roku, założyli firmę Apple Computer, znaną dziś jako Apple Inc. Wozniak ma także swój wkład w powstanie jednej z najsłynniejszych gier w historii elektronicznej rozgrywki - gry Breakout.

Konstrukcją, którą przyniosła Wozniakowi sławę i pierwsze, większe pieniądze był komputer Apple I skonstruowany w 1976 roku. Po sukcesie Apple I Woz, jak często był nazywany, zaprojektował i skonstruował komputer Apple II, który posiadał zdolność wyświetlania kolorowej grafiki z wbudowaną obsługą języka BASIC. Steve Wozniak nigdy nie zajmował w Apple eksponowanego stanowiska kierowniczego, bo nigdy też o takie nie zabiegał. Ze względu na "inne priorytety w życiu" Wozniak odszedł z Apple w 1985 roku. Ze Stevem Jobsem pozostał w dobrych stosunkach aż do jego śmierci.

Apple I
Apple I