Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

1995: Premiera pierwszej wersji Internet Explorera

Michał Miśko
Opublikowano
1995: Premiera pierwszej wersji Internet Explorera
Premiera pierwszego Internet Explorera 26.08.1995

Jeśli to pamiętasz, to jesteś już stary - możemy czasem zobaczyć w sieci tego typu memy. W przypadku pierwszego wydania Internet Explorera chyba faktycznie możemy już tak powiedzieć.

Internet Explorer 1
Internet Explorer 1

16 sierpnia 1995 roku Microsoft zaprezentował pierwszą wersję swojej przeglądarki internetowej - Internet Explorer. Dokładnie rok i dzień wcześniej programista Microsoftu poinformował swoich współpracowników o zamiarze wdrożenia przeglądarki internetowej do systemu (pisałem o tym we wczorajszej kartce z kalendarza). Początkowo IE nie było to nic innego jak przerobiona wersja przeglądarki Mosaic na którą Microsoft nabył prawa licencyjne. Kiedy MS nieco później zaczął umieszczać IE wewnątrz swojego systemu operacyjnego, Spyglass, developer Mosaic, pozwał firmę prowadzoną przez Billa Gatesa, ponieważ ich zdaniem, w tej sytuacji opłata im należna powinna być znacznie większa. Spyglass i Microsoft doszli w tej sprawie do ugody, której koszt to 8 milionów dolarów.

Premiera Linux Debian

Debian
Debian

Także 16 sierpnia w roku 1993 Ian Murdock ogłosił linuxową dystrybucję pod nazwą Debian. Nazwa ta jest akronimem imion Iana i jego żony Debry.

Pierwszy smartfon

16 sierpnia roku 1994 na rynek wszedł telefon IBM z funkcjami komputera osobistego. Jego nazwa to Simon. IBM Simon ważył pół kilograma, mógł uruchamiać aplikację i być powiązany z faksem. Jego pierwotna cena to 899 dolarów. Można powiedzieć, że był to przodek dzisiejszych smartfonów.

IBM Simon
IBM Simon

Pierwszy smartfon Xiaomi

W roku 2011 Xiaomi zaprezentowało swój pierwszy telefon o nazwie M1.