Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Premiera iBooka

Michał Miśko
Opublikowano
Premiera iBooka
Premiera iBooka

21 lipca 1999 roku swoją premierę miał iBook.

iBook powstał z myślą o użytkownikach odrobinę mniej wymagających, którzy nie wykorzystywali by potencjału innego laptopa Apple - PowerBooka. Jednocześnie iBook był był pierwszym sprzętem dostępnym na szeroką skalę, który zawierał moduł bezprzewodowego połączenia z siecią, nazwany przez Apple AirPort. Pierwszy iBook wyposażony był w 300 MHz procesor PowerPC oraz 32 lub 64 MB pamięci RAM. W zależności od wersji dysponował także 3.2 lub 6 gigabajtowym dyskiem twardym oraz jednym złączem USB. Rok później swoją premierę miały wersja specjalna iBook oraz wersja specjalna FireWire iBook'a. W roku 2001 na rynku pojawił się iBook z dwoma gniazdami USB, wyposażony także w mocniejszy procesor i więcej pamięci RAM.

Ciekawostką jest, że w trakcie prezentacji iBook'a na scenie zamiast Steve'a Jobsa pojawił się Noah Wyle, amerykański aktor, który właśnie w 1999 roku zagrał Jobsa w telewizyjnym filmie pt. Piraci z doliny krzemowej.