Wydrukuj tę stronę
45 lat temu powstał Microsoft
44 lata temu powstał Microsoft Oryginalne logo Microsoft obowiązywało od 1975 do 1980 roku

45 lat temu powstał Microsoft

4 kwietnia 1975 roku Bill Gates i Paul Allen uformowali spółkę, którą nazwali Micro Soft.

W 1975 roku do rąk Gatesa trafia egzemplarz Popular Electronics. W czasopismie tym prezentowano uznawany za pierwszy w historii komputer osobisty, Altair 8800, produkowany przez firmę MiTS. 20 letni wtedy Gates, który dwa lata wcześniej zapisał się na studia na Harvardzie, ale szybko z nich zrezygnował, skontaktował się z producentami Altaira i poinformował ich, że wspólnie ze znajomymi pracuje nad interpreterem języka BASIC na ich komputer. W rzeczywistości nic takiego nie miało miejsca, a Gates i Allen nie widzieli na oczy Altaira. Prezes MiTS, Ed Roberts zainteresował się słowami młodego Gatesa i zaprosił ich na próbną prezentację. Gates z towarzyszami stworzyli więc naprędce emulator Altaira 8800, uruchamiany na minikomputerze, a następnie napisali wspomniany interpreter. Prezentacje w siedzibie MiTS poszła nadzwyczaj dobrze i młodzi programiści podpisali kontrakt.

Bill Gates - człowiek, który zmienił świat

Powodem powstania spółki Microsoft był, uważany za pierwszy komputer osobisty, Altair 8800

Bill Gates i Paul Allen przenieśli się do Albuquerque w Nowym Meksyku i tam, w celu podjęcia współpracy z MiTS, 4 kwietnia 1975 roku utworzyli spółkę, którą nazwali Micro Soft. Swoją firmę przeniosą jednak później do Seattle, skąd oboje pochodzili i gdzie spotkali się po raz pierwszy.

Premiera pierwszego systemu operacyjnego Windows nastąpi w roku 1985. Obecnie system operacyjny Windows jest zainstalowany na blisko 80 procentach urządzeń typu desktop na świeci.

GEEKWEB - lekki blog technologiczno - rozrywkowy