Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Jak włączyć material design w przeglądarce Chrome

Jak włączyć material design w przeglądarce Chrome
Chrome logo

Przeglądarka Chrome jest najpopularniejsza na świecie. Posiada mnóstwo rozszerzeń i dodatków, dzięki którym pozwala użytkownikom na dowolną personalizację. Mało kto wie jednak, że posiada ona dość pokaźną ilość dodatkowych, często eksperymentalnych opcji, które pozwalają jeszcze mocniej dostosować ją do swoich preferencji.

Chrome flags to lista dodatkowych opcji przeglądarki Chrome, które pozwalają na jeszcze większą personalizację. Mało kto wie o ich istnieniu. Sam Google zastrzega jednak, że niektóre z tych opcji są wciąż w fazie rozwoju więc mogą nie działać prawidłowo, aczkolwiek są dostępne da każdego. Jedną z takich opcji jest, na przykład, zmiana wyglądu Chrome na material design. To styl, który zdobywa coraz większą popularność. Stworzone przez Google material design charakteryzuje się położeniem na trójwymiarowej płaszczyźnie, zastosowaniem żywych i dobrze dobranych kolorów czy prostych, ale intuicyjnych ikon.

Chrome flags
Chrome flags

 

Aby "dobrać" się do flags (taką noszą nazwę te dodatkowe opcje) uruchamiamy polecenie

chrome://flags

Aby uruchomić material design, na liście opcji znajdujemy Material Design w górnym interfejsie przeglądarki i wybieramy pasującą nam opcję. Na liście znajdziecie także szereg innych, ciekawych funkcji, jak chociażby płynne przewijanie. Ta opcja pozwala pozbyć się "zgrzytliwego" przewijania stron, który może denerwować podczas użytkowania przeglądarki. Kolejną opcją, która zwróciła moją uwagę jest Element interfejsu umożliwiający wyciszanie dźwięku z kart. Zapewne zauważyliście na kartach google małą ikonkę głośnika, która symbilizuje, że na tej stronie odtwarzany jest jakiś materiał dźwiękowy. Po włączeniu tej opcji ikonka ta będzie służyła wam do szybkiego wyciszania dźwięku pochodzącego z tej właśnie strony. Opcja niezwykle przydatna. Kolejna opcja to Generowanie haseł, które pozwala na automatyczne wygenerowanie silnego hasła do strony lub usługi, tuż po wykryciu, że jesteście na stronie lub formularzu rejestracyjnym. Dla osób korzystających z osobnych programów do tego celu, bardzo przydatne narzędzie.

Opcji flags w Chrome jest o wiele więcej, a więc zachęcam do sprawdzenia ich i skomentowania swoich efektów w komentarzach pod tym wpisem.