Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site
Blokada aplikacji w tle w Windows 10
Windows 10

Blokada aplikacji w tle w Windows 10

Z pewnością niewiele osób wie, że Windows 10 w czasie pracy ma domyślnie włączonych w tle wiele aplikacji z których równie niewiele osób korzysta. Aplikacje te pobierają dane z pakietów internetowych, wykorzystują zasoby komputera oraz drenują baterię, jeśli korzystacie z laptopa. Poniżej krótki poradnik, jak wyłączyć niektóre z nich.

Ilość aplikacji działających domyślnie w tle w Windows 10 jest całkiem spora. Mogą one, zupełnie niepotrzebnie, wykorzystywać pakiety internetowe, jeśli korzystacie z rozwiązań mobilnych, wykorzystują procesor i pamięć operacyjną, ale ponad wszystko drenują baterię laptopa. Wyłączenie ich jest bardzo proste i nie spowoduje żadnych zmian w waszych systemach. Nadal będziecie mogli ich używać, jeśli oczywiście ktokolwiek używa aplikacji finanse czy centrum opinii.

Aby wyłączyć aplikacje działające w tle otwórzcie menu start i przejdźcie do ustawień. 

Krok 1
Krok 1

 Następnie wybierzcie opcję prywatność, a następnie aplikacje w tle.

Krok 2
Krok 2
Krok 3
Krok 3

 Teraz z dostępnej listy będziecie mogli wyłączyć działanie w tle takich aplikacji jak np. centrum opinii, 3d builder, kalkulator., uzyskaj office czy wprowadzenie. Z pewnością jednak na swojej liście znajdziecie znacznie więcej aplikacji, które spokojnie mogą zostać wyłączone w tle.