Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site
Porady: Podświetlenie matrycy w Lenovo Ideapad 320
Podświetlenie matrycy w Lenovo Ideapad 320

Porady: Podświetlenie matrycy w Lenovo Ideapad 320

Laptop Lenovo Ideapad 320 to jeden z popularniejszych w ostatnim czasie modeli z tańszej półki. Pewne ustawienia w preinstalowanym oprogramowaniu sprawiają jednak, że komfort pracy na baterii może nie być największy.

Pierwszą rzeczą jaką zauważyłem po zakupie Lenovo Ideapad 320 to fakt dość dużego przyciemnienia ekranu w momencie odłączenia sprzętu od zasilacza sieciowego i przejścia do potrzymania na baterii. Nie była to jednak kwestia standardowego ustawienia jasności ekranu w Windows - ta została ustalona na 100 procent, a mimo tego ekran przygasał za każdym razem, gdy wyjmowałem wtyczkę zasilacza. Rozumiem, że funkcja taka ma być elementem zwiększającym wydajność pracy na baterii i jej żywotność, ale takie ustawienia nie przypadły mi do gustu. Ekran był dla mnie po prostu za ciemny. Zacząłem więc od wyszukiwarki.

Okazało się, że podobne spostrzeżenia do moich mają także inni użytkownicy tej serii komputerów, ale nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na pytanie jak pozostawić jasność ekranu na takim samym poziomie, zarówno na zasilaniu sieciowym, jak i na baterii. Uznałem jednak, że musi to być kwestia jakichś ustawień, jeśli nie samego systemu operacyjnego, to zapewne karty graficznej.

Moje krótkie poszukiwania zakończyły się sukcesem. Ustawienia karty Radeon wyposażone są w funkcję Vari-Bright, która jest właśnie odpowiedzialna za wyżej opisaną funkcję. Jej wyłączenie spowoduje, że ekran laptopa przestanie przygasać po odłączeniu od sieci. Ustawienia te znajdziecie w preferencjach (same opcje karty Radeon znajdziecie w menu pod prawym przyciskiem myszy klikając na pulpicie swojego systemu). Tutaj w zakładce zasilanie oraz PowerPlay znajdziecie rzeczone Vari-Bright.

Ustawienia karty Radeon w Lenovo Ideapad 320

I gotowe. Mam nadzieję, że przyda wam się ta krótka porada.