Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Jak usunąć swoją aktywność w google?

Jak usunąć swoją aktywność w google?
Jak usunąć swoją aktywność w google?

Prywatność w Internecie to z jednej strony oksymoron, a z drugiej coś, o co dbać (w różnym stopniu) zdaje się coraz więcej internautów. W tym krótkim poradniku pokażę wam, jak usunąć swoją aktywność z Google. Tak na wszelki wypadek.

Wyniki naszej aktywności w Google i historia przeglądanych stron to kopalnia wiedzy o nas samych. Wiele osób stosuje różne ustawienia prywatności w swoich przeglądarkach. Najbardziej zapobiegliwi nie zapamiętują historii w ogóle lub usuwają ją automatycznie w momencie wyłączenia przeglądarki. Zdaje się jednak, że wiele osób zapomina o samej aktywności w Google, a przecież ze swoim kontem kontem w tej usłudze jesteśmy połączeni niemal na okrągło - w przeglądarce stacjonarnej, mobilnej, koncie You Tube oraz innych usługach i ta historia nie czyści się w momencie wyjścia z przeglądarki. Jak przejrzeć i usunąć naszą aktywność w Google? Bardzo prosto.

Na przeglądarce stacjonarnej przechodzimy na stronę google.pl i w prawym, dolnym rogu wyszukiwarki klikamy Ustawienia oraz Twoje dane w wyszukiwarce.

W tym momencie możesz podejrzeć swoją aktywność zarówno jeśli chodzi o wyszukiwane frazy, jak i całą aktywność w Google.  Jeśli chodzi o aktywność związaną z wyszukiwaniem to możesz zdecydować czy usunąć aktywność z ostatniej godziny, czy jednak pójść na całość i skasować całą dostępną historię.

Podobne ustawienia znajdziesz na stronie google.pl w swojej przeglądarce mobilnej. Wśród ustawień znajdziesz także inne, które mogą wydać ci się warte uwagi. Warto także pamiętać, że taki sam proces usuwania historii musisz dokonać na każdym koncie Google, jeśli używasz ich kilku na swoich urządzeniach.