Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Sony odpowiada na pytania o kompatybilność PS5 z akcesoriami z PS4

  • Sprzęt
  • Opublikowano

Sony odpowiada na pytania graczy, jaki sprzęt z PS4 będzie działał z Playstation 5.

Wielu graczy zadawało sobie pytanie, jakie sprzęty z obecnej generacji konsoli Sony będą mogli wykorzystać z nowym PS5. W najnowszym wpisie na blogu szefowa marketingu działu VR i peryferiów, Isabelle Tomatis, tłumaczy, że pady Dualshock 4 będą kompatybilne z nową konsolą Sony, ale w ograniczonym zakresie. Oznacza to, że będzie mozna ich używać grając w gry we wstecznej kompatybilności, mogą natomiast nie działać na tytułach przeznaczonych już na nową generację. Spowodowane jest to nowymi funkcjami, jakie posiadać będą nowe kontrolery i na jakie z pewnością pisane będą nowe gry.

Inne akcesoria, takie jak arcade sticki,fight stick i kierownice, oficjalnie licencjonowane przez Sony, będą działać na wspieranych tytułach z PS4 oraz na PS5. Problemów nie powinno być także z zestawem PSVR. Jedynie kamera służąca do trackingu do pracy z Playstation 5 będzie wymagała specjalnej przystawki. Jeśli jesteś posiadaczem zestawu PSVR Sony zapewni ci taką bez opłaty.