Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Mario ma 35 lat. Nintendo uhonoruje go odświeżoną konsolką

  • Sprzęt
  • Opublikowano

Super Mario Bros. obchodzi we wrześniu 35. rocznicę premiery. Z tej okazji Nintendo przygotowało kilka niespodzianek.

Najważniejszą niespodzianką nadchodzących obchodów 35. rocznicy premiery pierwszej gry z serii Mario Bros. jest odświeżona konsolka, wydana pod oryginalną nazwą Game&Watch w 1980 roku, którą w Polsce możecie kojarzyć głównie z jej radzieckich klonów (Wilk i Zając, Ośmiornica). Konsolka otrzyma nowe sterowanie i preinstalowane trzy gry - Super Mario Bros., Super Mario Bros: The Lost Levels i specjalną wersję Ball. Konsolka dostępna w sprzedaży będzie od 13 listopada i kosztować będzie 49,99 dolarów. Ma działać również w trybie zegarka.

Nintendo wyda także trzy nowe wersje hitów na Nintendo Switch. Będą to Super Mario 64, Super Mario Sunshine i Super Mario Galaxy. Wszystkie trzy gry dostępne będą w jednej paczce pod nazwą Super Mario 3D All-Stars. Zestaw dostępny będzie od 18 września przez limitowany okres, Nintendo zapowiada, że do 31 marca przyszłego roku. Inną niespodzianką jest nowy tytuł online, Super Mario Bros. 35. Premiera 1 października w sklepie Nintendo Switch Online.

To jeszcze nie wszystko. Kolejna paczka, pod nazwą Super Mario All-Stars, złożona z hitów z 1993 roku na SNES, już dostępne w klepie Switch. W lutym z kolei Nintendo wyda Super Mario 3D World, także na Switch. 

O wszystkim tym co planuje Nintendo w związku z urodzinami Mario przeczytać możecie na oficjalnej stronie producenta.