Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

W Irlandii zakupy z Tesco dostarczy dron

  • Sprzęt
  • Opublikowano

Drobne zakupy z Tesco już wkrótce w Irlandii dostarczy dron.

Irlandzkie Tesco w hrabstwie Galway rozpocznie testowy okres dostarczania kleintom zakupów za pomocą drona. Będą to drobne sprawunki, do 4 kg masy, który dotrą pod dom klienta w nie więcej niż 30 minut od momentu zamówienia. Procesem dostarczania zajmie się firma Manna, która ma już podobne projekty na swoim koncie.

Dron dostarczający zakupy będzie poruszał się z prędkością 80 km/h, co oznacza, że ponad półtora kilometra pokonuje w trzy minuty. Sceptycy obawiają się, że takie rozwiązania generować będą duży poziom hałasu. 

To nie pierwszy tego typu projekt na Wyspach Brytyjskich. Już w 2016 roku Amazon wykonał pierwszą dostawę za pomocą drona, a w kwietniu 2020 roku, na początku trwania pandemii, brytyjski rząd wykorzystywał podobne, ale znacznie większe, maszyny do realizowania dostaw zapasów medycznych na wyspę Wight. Dostawy zakupów czy leków małymi bezzałogowcami to pomysł już prawie 10 letni, ale do tej pory nie stał się jeszcze standardem. W miniony weekend podobne testy jak w Irlandii rozpoczął amerykański Walmart. Firma Flytrex będzie w ten sposób dostarczać zakupy klientom w mieście Fayetteville, w Północnej Karolinie. Tocząca się pandemia może znacznie przyśpieszyć rozwój tego typu usług.