Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Nintendo kończy z 3DS

  • Sprzęt
  • Opublikowano
Nintendo kończy z 3DS
Nintendo Switch miało premierę w 2017 roku

Nintendo chce się skupić na Switchu.

3DSa ogłoszono na targach E3 w 2010 roku. Konsola pojawiła się na rynku na początku 2011 roku. Początkowo sprzedaż nie była zadowalająca, więc Nintendo zmniejszyło cenę z 249 do 169 dolarów. Do dziś sprzedało się blisko 76 milionów tych urządzeń. Jednak do sukcesu oryginalnego DS wciąż daleko - ten sprzęt sprzedał się w nakładzie 155 milionów egzemplarzy. 

Teraz Nintendo kończy oficjalnie z produkcją tej konsoli. Oficjalnym powodem jest cheć skupienia się na Switchu, który w ciągu trzech lat na rynku osiągnął sprzedaż napoziomie 60 milionów sztuk.

Od momentu premiery 3DS przechodził kilka wcieleń. W roku 2012 na rynku pojawił się 3DS XL, kolejny rok później 2DS, a jeszcze rok później New Nintendo 3DS i New Nintendo 3DS XL. W roku 2017 premierę miało New Nintendo 2DS XL. To tyle jesli chodzi o narzekania, że to Microsoft z Xboxem wprowadza bałagan w nazewnictwie.