Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Samsung największy, Xiaomi trzecim producentem smartfonów na świecie

Michał Miśko
Opublikowano

Według trzech niezależnych firm analitycznych – Canalys, Counterpoint oraz IDC, Xiaomi w trzecim kwartale bieżącego roku było trzecim największym producentem smartfonów na świecie. Chińska firma wyprzedziła Apple. Absolutnym liderem jest Samsung.

Według firmy badawczej Canalys, w trzecim kwartale 2020 roku, Xiaomi wprowadziło na rynek 47,1 miliona urządzeń i miało 13,5 procenta udziału w światowym rynku smartfonów, notując największy 45 procentowy wzrost rok do roku, spośród największych pięciu producentów na świecie. W Europie, która jest jednym z kluczowych rynków, Xiaomi zwiększyło swój udział dostaw smartfonów o 88 procent - podkreślił Mo Jia, analityk Canalys.  

Z kolei według danych Counterpoint, w trzecim kwartale 2020 roku, Xiaomi wprowadziło na rynek 46,2 miliona urządzeń i miało 13 procentowy udziału w światowym rynku. Firma zanotowała 46 procentowy wzrost dostaw rok do roku oraz 75 procentowy wzrost kwartał do kwartału. Były to najlepsze wyniki spośród TOP 5 producentów smartfonów na świecie. 46,2 mln urządzeń w III kwartale 2020 roku było najlepszym kwartalnym wynikiem w historii firmy – podkreślił Abhilash Kumar, analityk Counterpoint.

Według danych IDC, w trzecim kwartale 2020 roku, Xiaomi wprowadziło na rynek 46,5 mln smartfonów i miało 13,1 procentowy udziału w światowym rynku, notując największy 42% wzrost dostaw rok do roku spośród TOP 5 producentów smartfonów na świecie.

Samsung największym producentem na świecie

Według wszystkich trzech raportów największym producentem smartfonów na świecie jest Huawei. Koreańska marka wróciła na pozycję lidera po tym jak w drugim kwartale ustąpiła miejsca Huawei'owi. Chińska marka jest teraz na miejscu numer dwa, a obszerniej opisywane Xiaomi wyprzedziło Apple notując wzrost sprzedaży rok do roku o 46 procent. Kolejne miejsca na liście zajmują marki Oppo, Vivo i realme.