Wydrukuj tę stronę

Samsung największy, Xiaomi trzecim producentem smartfonów na świecie

Samsung największy, Xiaomi trzecim producentem smartfonów na świecie

Według trzech niezależnych firm analitycznych – Canalys, Counterpoint oraz IDC, Xiaomi w trzecim kwartale bieżącego roku było trzecim największym producentem smartfonów na świecie. Chińska firma wyprzedziła Apple. Absolutnym liderem jest Samsung.

Według firmy badawczej Canalys, w trzecim kwartale 2020 roku, Xiaomi wprowadziło na rynek 47,1 miliona urządzeń i miało 13,5 procenta udziału w światowym rynku smartfonów, notując największy 45 procentowy wzrost rok do roku, spośród największych pięciu producentów na świecie. W Europie, która jest jednym z kluczowych rynków, Xiaomi zwiększyło swój udział dostaw smartfonów o 88 procent - podkreślił Mo Jia, analityk Canalys.  

Z kolei według danych Counterpoint, w trzecim kwartale 2020 roku, Xiaomi wprowadziło na rynek 46,2 miliona urządzeń i miało 13 procentowy udziału w światowym rynku. Firma zanotowała 46 procentowy wzrost dostaw rok do roku oraz 75 procentowy wzrost kwartał do kwartału. Były to najlepsze wyniki spośród TOP 5 producentów smartfonów na świecie. 46,2 mln urządzeń w III kwartale 2020 roku było najlepszym kwartalnym wynikiem w historii firmy – podkreślił Abhilash Kumar, analityk Counterpoint.

Według danych IDC, w trzecim kwartale 2020 roku, Xiaomi wprowadziło na rynek 46,5 mln smartfonów i miało 13,1 procentowy udziału w światowym rynku, notując największy 42% wzrost dostaw rok do roku spośród TOP 5 producentów smartfonów na świecie.

Samsung największym producentem na świecie

Według wszystkich trzech raportów największym producentem smartfonów na świecie jest Huawei. Koreańska marka wróciła na pozycję lidera po tym jak w drugim kwartale ustąpiła miejsca Huawei'owi. Chińska marka jest teraz na miejscu numer dwa, a obszerniej opisywane Xiaomi wyprzedziło Apple notując wzrost sprzedaży rok do roku o 46 procent. Kolejne miejsca na liście zajmują marki Oppo, Vivo i realme.

GEEKWEB - lekki blog technologiczno - rozrywkowy