Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

realme sprzedało już 50 milionów smartfonów

Michał Miśko
Opublikowano

Według analityków Counterpoint realme to najszybciej rosnąca marka smartfonów na świecie. realme potrzebowało zaledwie 9 kwartałów, aby sprzedać 50 milionów smartfonów – to historyczny rekord branży mobilnej. W Polsce marka obecna jest od kwietnia bieżącego roku i rośnie dynamicznie pomimo rynkowego spowolnienia.

W trzecim kwartale 2020 roku realme sprzedało 14,8 mln smartfonów – to o 132 procent więcej niż drugim kwartale - przekraczając tym samym liczbę 50 milionów urządzeń, które trafiły do rąk użytkowników od debiutu marki w maju 2018 roku. Analitycy Counterpoint podkreślają, że w historii rynku mobilnego nie było do tej pory producenta, który w ciągu pierwszych dziewięciu kwartałów obecności na rynku sprzedałby aż tyle urządzeń.

Od debiutu realme na globalnym rynku minęło zaledwie 30 miesięcy, ale marka jest już obecna w 61 krajach i zajmuje 7. miejsce na liście największych producentów smartfonów. Zgodnie ze swoim hasłem przewodnim Dare to leap, realme zawsze stara się być innowatorem. Należy do grona pierwszych producentów smartfonów, którzy wprowadzili na rynek modele wyposażone w układy mobilne Snapdragon 865 czy 765G oraz w aparaty o rozdzielczości 64 MPix. W ofercie ma również urządzenia wspierające technologię 5G.