Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Już jutro konferencja Apple One More thing

Michał Miśko
Opublikowano

Apple zapowiedziało One More Thing, jeszcze jedną konferencję w tym roku.

Apple zapowiedziało na 10 listopada konferencję o nazwie One More Thing. To nawiązanie do słów, których od 1999 (na MacWorld Expo) roku używał Steve Jobs przed ogłoszeniem najgłośniejszych premier. 

Pierwsze przecieki mówią o tym, że Apple 10 listopada zaprezentuje nowy model Maca opartego o pierwszy, własny procesor Apple oparty na architekturze ARM. Firma z Cupertino ogłosiła, że rezygnuje z montowanych od 2005 roku procesorów Intela w czerwcu tego roku. Także wtedy zapowiedziano, że pierwszy komputer z nowym procesorem pojawi się właśnie pod koniec 2020 roku. Najpewniej 10 listopada premierę będzie miał także zapowiedziany również na WWDC 2020 macOS 11 Big Sur. To duża aktualizacja systemu operacyjnego dla Maców, które mają znacznie upodobnić się do tego, co znamy z systemów iPadów i iPhone'ów. Przeprojektowane ikony, większa głębia, cieniowanie i przejrzystość - to wszystko ma znaleźć się w aktualizacji nazwanej Big Sur. Centrum Kontroli także ma bardziej upodobnić się do tych,które znamy z urządzeń mobilnych Apple. Maci dostaną także nową wersję przeglądarki Safari.