Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Wielka Brytania zakaże sprzedaży samochodów z silnikami spalinowymi

  • Sprzęt
  • Opublikowano

Być może jeszcze tylko przez dziesięć lat na Wyspach Brytyjskich będzie możliwość kupna samochodu z silnikiem spalinowym.

Wielka Brytania przyśpieszy proces całkowitego zakazu sprzedaży samochodów z silnikami spalinowymi (dotyczy także hybryd). Pierwotna strategia przewidywała, że stanie się to do roku 2040, ale w lutym tego roku rząd Borisa Johnsona przesunął tę datę o pięć lat, do 2035. Teraz, jak donosi Financial Times, Johnson prawdopodobnie ogłosi raz jeszcze przesunięcie o pięć lat i graniczną datą dla sprzedaży samochodów z silnikami spalinowymi i hybryd będzie rok 2030. Takie rozwiązanie w czerwcu sugerował rządowy Komitet d.s. Zmian Klimatycznych.

Brytyjczycy nie są wielkimi zwolennikami aut elektrycznych, ale i tak na Wyspach kupuje się ich znacznie więcej, niż wynosi średnia europejska (2,3 procenta). W Wielkiej Brytanii w ostatnim miesiącu z wszystkich sprzedanych samochodów 7 procent to wyłącznie elektryki.