Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Apple i Hyundai chcą rozpocząć produkcję aut elektrycznych już w 2024 roku

  • Sprzęt
  • Opublikowano

Apple i Hyundai są w trakcie rozmów, które mogą zaowocować stworzeniem wspólnego projektu samochodu elektrycznego.

CNBC donosiło kilka dni temu, że Hyundai i Apple są na wstępnym etapie rozmów, które mogą zaowocować projektem wspólnego auta elektrycznego. Cena akcji producenta samochodów, pomimo tego, że żadne decyzje jeszcze nie zapadły, poszybowała w górę. Najnowsze doniesienia mówią jednak, że produkcja aut może rozpocząć się już w 2024 roku. Sama umowa pomiędzy Hyundai'em i Apple'em miałaby zostać sfinalizowana do końca marca tego roku.

Projekt współpracy zakłada, że know how produkcji samochodu dostarczy południowokoreański producent, oprogramowanie samochodu do autonomicznej jazdy ma z kolei dostarczyć Apple. Samochody miałyby być produkowane w fabryce KiA należącej do Hyundai Motors w stanie Georgia. Do końca 24 roku miałoby powstać ponad 100 tysięcy egzemplarzy, a prototyp nowego samochodu miałby zostać zaprezentowany już w przyszłym roku.

O tym, że Apple zamierza wejść na rynek motoryzacyjny mówiło się już od kilku lat. Współpraca na tym polu z istniejącym producentem jest jednak na tym polu nowością. Miejmy nadzieję, że koła do ewentualnego auta nie będą do nabycia osobno.