Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Nowe zagrożenie na Maca. Zainfekowane dziesiątki tysięcy systemów

  • Sprzęt
  • Opublikowano

Nowe zagrożenie na systemy Mac OS może być już na 30 tysiącach komputerów.

Specjaliści Red Canary, firmy zajmująca się badaniem złośliwego oprogramowania, zaobserwowali nowe złośliwe orpgramowanie na komputerach Mac. Specjaliści szacują, że Silver Sparrow, jak nazwano zagrożenie, może być już obecne na 30 tysiącach maszyn w 153 krajach. Klasycznym wektorem ataku dla komputerów Mac są złożliwe aplikacje, fałszywe aktualizacje oprogramowania Flash i reklamy. Na razie nie jest jednak jasne jak dokładnie Silver Sparrow rozprzestrzenia się i jakie czyni szkody.

Silver Sparrow zagnieżdża się w systemie po czym oczekuje na komendy swoich operatorów. Niestety, do chwili analizy oprogramowania przez specjalistów komendy nie były aktywowane, a więc niejasny jest jest na razie cel ostateczny infekcji. Nie należy jednak w żadnym razie bagatelizować zagrożenia, ostrzegają badacze cyberbezpieczeństwa. Tym bardziej, że, jak potwierdzono, zagrożone są również systemy z wydanym niedawno chipem Apple M1.