Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Koncepcyjny model smartfona OPPO z rozwijanym ekranem

Michał Miśko
Opublikowano
Koncepcyjny model smartfona OPPO z rozwijanym ekranem
OPPO X 2021

W Strefie Technologii Przyszłości na Mobile World Congress można było zobaczyć dziś koncepcyjny model smartfona OPPO X 2021, wyposażony w rozwijany wyświetlacz, który można powiększyć z 6,7 do 7,4 cala.

Rozwijany smartfon, którego ekran powiększa się z 6,7 do 7,4 cala z technologią bezprzewodowego ładowania OPPO Wireless Air Charging był dzisiejszą atrakcją Mobile World Congress, który do 25 lutego odbywa się w Szanghaju. W procesie tworzenia nowego modelu OPPO X 2021 złożono aż 122 wnioski patentowe, z których 12 dotyczyło właśnie mechanizmu rozwijania ekranu.

To, czym chwali się OPPO to również fakt rozwiązania problemów, które trapiły tego typu koncepty innych producentów. Większość rozkładanych smartfonów musi radzić sobie z tym, że na wyświetlaczu pojawiają się rysy i załamania. Opracowany przez OPPO laminat ekranu Warp Track pozwolił stworzyć wyświetlacz, który rozwija się jak w pojazdach gąsiennicowych, a testy udowodniły, że aby ekran zginał się bez załamywania, przekątna osi musi mierzyć dokładnie 6,8 mm. Układ napędowy OPPO - Roll Motor korzysta z dwóch odrębnych silniczków, aby płynnie rozszerzać się i zwijać bez generowania zbytniego obciążania dla wyświetlacza. To delikatna technologia. Poprzednie modele z przesuwanymi częściami w pozycji rozłożonej okazywały się słabsze, a czasem nawet odsłaniały swój wewnętrzny mechanizm. OPPO opracowało system, który wykorzystuje dwie przesuwane płytki wspierające ekran, kiedy jest złożony lub w pełni rozwinięty oraz dynamiczną ramkę, która wzmacnia całe urządzenie. Dzięki temu wyświetlacz jest mocny i gładki, a unikalna technologia w pełni chroniona – w każdej pozycji.

Koncepcyjny model OPPO to nie tylko innowacyjny wyświetlacz. Firma wyposażyła go także w najnowszą technologię bezprzewodowego ładowania Wireless Air Charging. Dotychczas niektóre urządzenia do ładowania bezprzewodowego działały wyłącznie w jednej, określonej pozycji. Teraz dzięki zastosowaniu technologii rezonansu magnetycznego ładowanie modelu OPPO X 2021 rozpoczyna się, gdy telefon znajduje się do 10 cm od maty ładującej, a sama moc sięga 7,5 W.

W obszarze Smartfon Area OPPO pokazało również serię Reno5, w tym Reno5 Pro+ 5G Artist Limited Edition, urządzenie zaprojektowane we współpracy z grafikiem Joshuą Videsem. Specjalna wersja najnowszej serii ma tylny panel z elektrochromatycznego szkła, którego kolor zmienia się ze srebrnego na niebielski za pomocą jednego dotknięcia.