Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Co wiadomo o iPhone'ie 13

Michał Miśko
Opublikowano

Pierwsze, nieoficjalne doniesienia mówią, że Apple pokaże w tym roku nowego iPhone'a we wrześniu, czyli dokładnie tak, jak robiło to przez wiele lat, a zmieniło się to jedynie w 2020 roku z powodu pandemii. Oto wszystko to, co właściwie wiemy o nowym smartfonie Apple.

Przypuśćmy, że nowy telefon Apple będzie nosił oznaczenie 13 (choć kto wie). Najpewniej jego premiera odbędzie się we wrześniu, to tradycyjny okres w ciągu roku w którym Apple dotychczas pokazywał swoje nowe iPhone'y. Analityk TF International Securities, Ming-Chi Kuo, przewiduje, że firma z Cupertino wróci do terminu wczesno jesiennego, a obsuwa z 2020 roku była jedynie wyjątkiem, spowodowanym pandemią. I wróćmy jeszcze do początku tego akapitu. Nowy iPhone może jednak nie nosić oznaczenia 13, ot, tak po prostu, ze względu na zabobony. Eksperci wskazują natomiast, że ze względu na to, że nie będzie to sprzęt specjalnie rewolucyjny Apple może wybrać oznaczenie nowego modelu jako 12s.

iPhone 12

Najprawdopodobniej także kolejny iPhone nie będzie również różnił się znacząco wyglądem od modelu 12, którego design powrócił do tego znanego nieco z model 5s. Apple raczej nie zdecyduje się na tak szybkie przeprojektowanie wyglądu swojego koronnego produktu. Plotki mówią również o tym, że nowy iPhone dostępny będzie w czterech rozmiarach. Mają to być 5,4 cala dla modelu mini, 6,1 cala dla modelu standardowego oraz modelu pro oraz 6,7 cala dla ewentualnego modelu Pro Max. Ekran nowego iPhone'a może zostać również całkowicie pozbawiony notcha, lub też będzie on znacząco mniejszy, niż w modelu 12. Kolejne plotki mówią również o braku w nowym modelu złącza lightning, taj, jak wcześniej pozbyto się złączy słuchawkowych (a następnie ładowarek z pudełek). Złącze lightning może jednak zniknąć jedynie z jednego modelu nowego smartfona Apple, z modelu Pro Max.

Nowe iPhone'y najpewniej zostaną również wyposażone w kamery zawierające mniej lub bardziej przydatne nowości i usprawnienia. Wszystkie nowe modele mogą być również wyposażone w technologię LiDAR, która zaprezentowana została w modelu 12 Pro i Pro Max. To skaner otoczenia do wykrywania kierunku padania promieni świetlnych i ustalania na ich podstawie głębi. Najdroższe nowe modele, czyli Pro i Pro Max mogą również zostać wyposażone w ekrany z odświeżaniem 120 Hz. Tako rzecze koreański The Elec. Ekrany nowych iPhone'ów mogą być również wyposażone w ekrany always-on, czyli funkcję, która pozwala sprawdzać ważne informacje na zablokowanym ekranie, bez potrzeby dotykania go. Wielki powrót może zanotować również przycisk Touch-ID.

Do ewentualnej premiery nowych iPhone'ów pozostało jeszcze sporo czasu, a więc i sporo może się jeszcze w zakresie tych przewidywań zmienić. O wszystkim postaramy się na bieżąco informować.