Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Nowe gadżety od OPPO: smartfony Reno 5, bandy i słuchawki bezprzewodowe

Michał Miśko
Opublikowano

Reno5 5G, Reno5 Lite i Reno5 Z to najnowsze smartfony z serii Reno5. OPPO zaprezentowało również opaskę OPPO Band z funkcją stałego monitorowania nasycenia krwi tlenem oraz wysokiej klasy słuchawki TWS Enco X z aktywną redukcją szumów. Wybrane modele OPPO Reno5 będą dostępne w Polsce już od 23 marca.

Firma OPPO wprowadza na polski rynek najnowszą serię smartfonów Reno5, w ramach której dostępne będą trzy modele – Reno5 5G, Reno5 Lite i Reno5 Z. Urządzenia zostały wyposażone w zaawansowane funkcje wideo, takie jak nagrywanie z dwóch aparatów w tym samym czasie (Dual-View Video), czy opcje filmowania oparte na algorytmach sztucznej inteligencji (AI Highlight Video). W ofercie OPPO pojawią się też wysokiej klasy słuchawki bezprzewodowe TWS Enco X oraz opaska OPPO Band z funkcją stałego monitorowania nasycenia krwi tlenem.

OPPO to nie tylko smartfony – to także inteligentne urządzenia, jak słuchawki, smartwatche i fitbandy. W strategii marki ważne miejsce zajmuje wejście na rynek IoT i na tym będziemy się skupiać w najbliższej przyszłości. Stale rozwijamy  innowacyjne funkcje w naszych smartfonach, słuchawkach i urządzeniach ubieralnych. Zależy nam na tworzeniu zaawansowanych technologii z atrakcyjnym, estetycznym wzornictwem, które uczynią życie każdego użytkownika łatwiejszym i przyjemniejszym. Najnowsze słuchawki OPPO Enco X oraz opaska OPPO Band doskonale wpisują się w tę filozofię – dodaje Li.

Seria Reno5

OPPO Reno5 5G został wyposażony w tylny poczwórny aparat 64 MP i przedni aparat 32 MP. Ich działanie wspiera OPPO Full Dimension Fusion (FDF), czyli system obrazowania stworzony z myślą o kadrach portretowych. Opiera się on na działaniu dwóch elementów. Pierwszy z nich, układ ulepszający jakość (Quality Enhancement Engine), pozwala nagrywać wyraźne wideo nawet w utrudnionych warunkach oświetleniowych czy podczas ruchu. Drugi układ, do wykrywania ujęć portretowych (Portrait Perception Engine), zapewnia z kolei naturalny efekt. Połączenie tych dwóch rozwiązań umożliwia uzyskanie wysokiej jakości filmów portretowych, które oddają wszystkie detale obrazu.

Smartfon wyposażono także w funkcje kreatywnego filmowania. Dual-View Video pozwala nagrywać, korzystając jednocześnie z aparatu głównego i selfie. Możliwość filmowania z dwóch perspektyw płynnie łączy utrwalane obiekty lub scenerie z ujęciem autoportretu, umieszczając oba obrazy w jednym kadrze, co może sprawdzić się m.in. w przypadku vlogów, czy generalnie treści do mediów społecznościowych. Rozwiązanie umożliwia połączenie obrazu z obu źródeł na trzy sposoby: poprzez podzielenie ekranu na pół (pionowo i poziomo), umieszczenie na głównym obrazie mniejszego koła, w którym znajduje się np. komentująca film osoba, albo zamieszczenie kwadratu działającego na tej samej zasadzie.

Model Reno5 5G jest wyposażony również w wiele sztandarowych funkcji znanych użytkownikom serii Reno, takich jak jeszcze ulepszona funkcja Ultrastabilizacji Video – czyli technologię stabilizacji obrazu, która pozwala na tworzenie filmów w wysokiej jakości także w ruchu.

Do modelu OPPO Reno5 5G producent wprowadził autorską technologię szybkiego ładowania 65W SuperVOOC 2.0. Za jej sprawą wystarczy jedynie 35 minut, żeby baterię Reno5 5G naładować od 0 do 100 procent. Z kolei pojemna bateria 4300 mAh zapewnia działanie przez cały dzień przy nawet najbardziej obciążających zadaniach. Reno5 korzysta z dwóch ogniw połączonych szeregowo, z których każde ma pojemność 2150 mAh. Razem ładują telefon do maksymalnego poziomu 4300 mAh.

Telefon dysponuje 8 GB RAM i pozwala na przechowanie 128 GB plików i aplikacji. Procesor Qualcomm Snapdragon 765G, stworzony w 7-nanometrowym procesie technologicznym, obsługuje łączność z siecią 5G i gwarantuje szybkość działania oraz oszczędność energii.

Model Reno5 5G wyposażono również w najnowszy, jeszcze bardziej intuicyjny system operacyjny ColorOS 11.1 od OPPO, który zachowuje wszystkie najpopularniejsze funkcje Androida 11, gwarantując przy tym możliwości indywidualnego dostosowania interfejsu użytkownika, większą wydajność, płynność działania i ulepszone funkcje prywatności.

W serii OPPO Reno5 znajdują się także modele Reno5 Lite i Reno5 Z 5G, wyposażone w szeroką gamą funkcji dla twórców wideo. OPPO Reno5 Lite to następca popularnego modelu Reno4 Lite, a Reno5 Z 5G – oczywiście modelu Reno4 Z 5G. Oba urządzenia wyposażono w poczwórny tylny aparat 48 MP z osobnymi modułami szerokokątnymi, makro i do portretów, z kolei obiektywy przednie to odpowiednio: 32 MP i 16 MP. Oba modele obsługują udoskonalone funkcje nagrywania portretowego, takie jak AI Color Portrait Video czy Portret neonowy, a także filtry koloru, pozwalające na pozostawienie w nagraniu tylko jednej barwy (czerwonej, zielonej lub błękitnej) w celu uzyskania ciekawego efektu artystycznego. W Reno5 Lite oraz w Reno5 Z 5G użytkownicy mogą korzystać również z funkcji filmowania z dwóch aparatów, będącej wyróżnikiem dla serii Reno5. Ekrany to, jak zwykle w OPPO, AMOLED-y o świetnym odwzorowaniu kolorów i bardzo dobrej jasności, gwarantującej komfortową obsługę nawet w pełnym słońcu.

Zarówno w Reno5 Lite, jak i Reno5 Z 5G, zastosowano Szybkie Ładowanie VOOC 4.0 o mocy 30 W i baterię o pojemności 4310 mAh. Dzięki temu wystarczy podładować telefon przez 5 min., żeby dla przykładu przez blisko ponad 2 godziny oglądać filmy w internecie.

Specyfikację uzupełniają pamięci RAM i ROM: odpowiednio 8 + 128 GB. Procesory zastosowane w urządzeniach to wydajne i dobrze zoptymalizowane jednostki: MediaTek Helio P95 w modelu OPPO Reno5 Lite i MediaTek Dimensity 800U 5G w modelu OPPO Reno5 Z 5G.

OPPO band

W sprzedaży pojawi się wkrótce także OPPO Band, nowy produkt IoT w portfolio producenta. Urządzenie zostało wyposażone w 1,1-calowy kolorowy wyświetlacz AMOLED, dzięki któremu obraz pozostaje zawsze czytelny, a barwy żywe.

Opaska zapewnia 12 trybów treningowych, takich jak m.in. bieg, marsz, jazda na rowerze, pływanie, badminton, krykiet czy joga. Dodatkowo urządzenie jest wyposażone w funkcję stałego monitorowania natlenienia krwi, która co minutę dokonuje pomiaru także podczas snu – opaska posiada funkcję monitoringu nocnego odpoczynku. OPPO Band zapisuje wszystkie treningi w aplikacji HeyTap Health, dzięki czemu użytkownik może sprawdzać swoje postępy i motywować się do dalszych ćwiczeń.

OPPO Band stanowi również uzupełnienie smartfona – za pomocą opaski użytkownik może odbierać wiadomości i powiadomienia o połączeniach przychodzących, sterować odtwarzaniem muzyki, a nawet odszukać swój telefon. Opaska ma wydajny, energooszczędny procesor oraz pojemną baterię o mocy 100 mAh, którą można naładować w ciągu zaledwie 1,5 godziny. Najnowsza opaska OPPO wytrzymuje nawet do 12 dni na jednym ładowaniu baterii. ATM5 sprawia, że nie trzeba się również bać wejść z nią do wody nawet do głębokości 50 m.

Słuchawki Enco X

Na polski rynek trafią również OPPO Enco X, czyli bezprzewodowe słuchawki z segmentu premium z aktywną redukcją szumów. Stworzone we współpracy z Dynaudio – uznanym na świecie liderem branży audio – urządzenie pracuje w oparciu o innowacyjny system dynamicznego wzmocnienia DEEB 3.0 od OPPO i obsługuje kodek LHDC, zapewniając najwyższą jakość dźwięku. Słuchawki umożliwiają słuchanie muzyki nawet przez 25 godzin (korzystając z etui ładującego).

Słuchawki OPPO Enco X wykorzystują technologię Bluetooth 5.2, która zapewnia płynne połączenie. Są one wyposażone w wysokiej klasy aktywny układ redukcji szumów. Użytkownik może wybrać pomiędzy 4-stopniowym trybem tłumienia hałasów z otoczenia. Każdy z nich jest optymalnie dopasowany do konkretnych sytuacji – na zewnątrz, w pomieszczeniach, w domu lub w podróży.

OPPO Enco X zostały wyposażone w magnetycznie zbalansowany sterownik membranowy wysokiej częstotliwości i trójwarstwowy kompozytowy sterownik dynamiczny średniej i niskiej częstotliwości. To gwarantuje naturalne i płynne łączenie tonów średnich, wysokich i niskich oraz pozwala uzyskać ogólną jakość dźwięku, który zachwyca naturalną barwą i szerokim spektrum. Dzięki temu użytkownicy mogą usłyszeć różne poziomy dźwięku i słuchać wszystkich detali perkusyjnych, muzyki i wokali.

Dodatkowo, dzięki zasięgowi do 10 metrów, użytkownik może słuchać muzyki lub odbierać połączenia telefoniczne, nawet jeśli nie znajduje się w pobliżu swojego smartfona.

Urządzenia z serii Reno5 będą dostępne w Polsce już od 23 marca. Flagowy model Reno5 5G będzie można kupić w sugerowanej cenie detalicznej 1999 złotych. OPPO Reno5 Z będzie dostępny w sklepach w cenie 1799 złotych. Natomiast OPPO Reno5 Lite, w cenie 1599 złotych.

Sugerowana cena detaliczna bezprzewodowych słuchawek Enco X wynosi 799 złotych. OPPO Band kosztować będzie zaś 199 złotych. Oba produkty właśnie trafiają do kolejnych sieci z elektroniką.