Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Kolejne przecieki na temat nowego Switcha

Michał Miśko
Opublikowano
Kolejne przecieki na temat nowego Switcha
Nintendo Switch

Nowe Nintendo Switch ma pojawić się na półkach sklepowych jeszcze przed tegorocznym Bożym Narodzeniem.

Na początku marca pisaliśmy o przeciekach dotyczacych nowej wersji Nintendo Switch, która jeszcze w tym roku miałaby pojawić się w sklepach. Nowy Switch przede wszystkim ma być wyposażony w nowy, wiekszy ekran OLED. Dostarczyć ma je Samsung, który zamierza uruchomić produkcję tych 7 calowych wyświetlaczy w czerwcu (w aktualnym modelu ekran ma przekątną 6,2 cala w podstawowym modelu i 5,5 cala w modelu Lite). Nowy, większy wyświetlacz w technologii OLED ma zapewnić Switchowi z jednej strony wyraźniejsze wyświetlanie barw, a z drugiej mniejszy pobór mocy z baterii. Ekran ma również działać w rozdzielczości 4K.

 

Według najnowszych przecieków Switch z 2021 roku ma zawierać również unowocześniony GPU z obsługą technologii Nvidia Deep Learning Super Sampling (DLSS). Taki zabieg ma zapewnić obraz 4K na konsoli podłączonej do telewizora. Nowa konsola Switch, według analityków, ma zostac wyceniona wyżej, niż poprzedni model. Cena ma wynieść 399 dolarów.

NVIDIA DLSS (Deep Learning Super Sampling) to przełomowa technika renderingu oparta na SI, zwiększająca wydajność graficzną, korzystając z dedykowanych procesorów SI rdzeni Tensor układów GPU GeForce RTX. DLSS korzysta z potęgi sieci neuronowej z zakresu głębokiego uczenia, aby zwiększyć częstotliwość generowania klatek przy zachowaniu pięknych, ostrych obrazów w grach.

Nintendo za pomocą nowego Switcha chce umocnić swoją pozycję w świetle pojawienia się na rynku konsol nowej generacji, Xboxa Series X/S oraz Playstation 5. Switch zapewnił Nintendo w lutym najlepsze kwartalne wyniki finansowe od 2008 roku. Przenośna konsola weterana rynku gier wideo wciąż sprzedaje się świetnie. Obecnie ta hybrydowa konsola znajduje się na 11. miejscu na liście najlepiej sprzedających się konsol do gier w historii z wynikiem blisko 80 milionów sprzedanych na całym świecie sztuk.