Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Apple w sekundę zarabia więcej, niż ty w miesiąc

Michał Miśko
Opublikowano

Apple w kilkanaście sekund zarabia więcej, niż statystyczny Polak w rok.

Zastanawialiście się kiedyś ile zarabiają największe firmy na świecie? Pewnie tak, przeróże statystyki znaleźć można przecież w sieci. Ale dopiero kiedy liczby te rozłożymy na jednostki czasowe zaczynają działać na wyobraźnię. Najbardziej wartościowa firma świata każdego dnia zarabia ponad 151 milionów dolarów. To 1752 dolary na... sekundę. Tak, Apple zarabia w sekundę więcej, niż niejeden Polak w miesiąc. A kilkanaście sekund wystarczy, że konto Apple powiększyło się o kwotę, który my zarabiamy w rok. Na drugim miejscu tego zestawienia jest Microsoft. W ciągu doby firma pod kierownictwem Satya Nadella zarabia ponad 107 milionów dolarów. Na najniższym stopniu podium jest Alphabet, spółka matka Google. Co 24 godziny na konto firmy z Mountain View wpada ponad 94 miliony dolarów. Wielką dziesiątkę zamyka Amazon, który zarabia w ciągu doby prawie 32 miliony dolarów.

Wszystkie podane statystyki pochodzą z raportu firmy Tipalti, o wszystko mówiącym tytule Profit per second. Co jednak ciekawe, nie wszystkie duże (ogromne?) firmy z branży technologicznej zarabiają. Tesla, która właśnie ogłosiła, że przyjmuje już w USA płatności w Bitcoinach, co sekundę traci 27 dolarów, co dziennie daje kwotę 2,7 miliona dolarów. Traci też Uber, który nota bene jeszcze nigdy nie przynosił zysku. Ta firma, co sekudnę, traci aż 270 dolarów, czyli 23,3 miliona dolarów dziennie.