Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Co pokazało Apple na Spring Loaded?

Michał Miśko
Opublikowano
Co pokazało Apple na Spring Loaded?
Spring Loaded

Apple w trakcie Spring Loaded zapowiedziało, między innymi, nowe iPady iMaci. 

Nowe iPady Pro wyposażone będą w chip M1. 12,9 calowe tablety dostaną również nowe ekrany, które Apple nazwało Liquid Retina XDR. Nowe iPady dostępne będą od 30 kwietnia w sprzedaży, a wysyłka zamówień nastąpi od połowy maja. Ceny rozpoczynają się od 799 dolarów za model 11 calowy, za model z ekranem 1,9 cala zapłacić trzeba będzie 1099 dolarów.

Nowe iMaci, również wyposażone w chip M1, dostępne będą w palecie siedmiu kolorów. Będą mieć 24 calowe ekrany i wyposażone będą w kamerę o rozdzielczości 1080p. W zastawie będą również bezprzewodowe klawiatury z touch id. Nowe iMaci z podstawowym wyposażeniem i w czterech kolorach dostępne będą w cenie 1299 dolarów. Za nieco lepszą konfigurację i wybór spośród siedmiu dostępnych kolorów zapłacić trzeba będzie 200 dolarów więcej.

Apple wreszcie zaprezentowało również AirTags. Ta konkurencja dla dla urządzeń Tile była już podobno w produkcji we wrześniu ubiegłego roku, ale do tej pory oficjalnie nie zostały zaprezentowane. AirTag jest czymś w rodzaju breloka przypominanego do kluczy lub portfela z możliwością lokalizacji tego przedmiotu za pomocą aplikacji. Zamówienia wstępne składać można już od piątku, cena to 29 dolarów. Wysyłka następować będzie po 30 kwietnia. Komplet czterech AirTagów dostępny będzie w cenie 99 dolarów. Po co to komu? Tego nie wyjaśniono.

Apple pokazało również nowe Apple TV 4K. Sprzęt wyposażony jest w ten sam chip, który obecny już w iPhone'ach XS, XS Max i XR. Za wersję 32 GB zapłacić trzeba będzie 179 dolarów. Nowe Apple TV wyposażone będzie również w nowego, zbudowanego z aluminium, pilota.

Na Spring Loaded pokazano również iPhone'a 12 w kolorze fioletowym. W kolorze tym dostępna będzie wersja standardowa oraz mini. 

Nowości dotyczą również podcastów. Apple w niedługim czasie uruchomi usługę płatnych subskrypcji w swojej podcastowej aplikacji. W przyszłym miesiącu usługa ta ruszy w 170 krajach na świecie. Aplikacja podcastowa otrzyma również wraz z aktualizacją zupełnie nowy wygląd.