Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Ile kosztują nowe Apple iMac?

Michał Miśko
Opublikowano

Nowe iMaci zamawiać można od 30 kwietnia. Dostępne będą w drugiej połowie maja.

Nowe iMac wyposażone są w chip M1 i dostępne będą w palecie siedmiu kolorów. Będą mieć 24 calowe ekrany i wyposażone będą w kamerę o rozdzielczości 1080p. W zastawie będą również bezprzewodowe klawiatury z touch id. Nowe iMaci z podstawowym wyposażeniem i w czterech kolorach dostępne będą w cenie 1299 dolarów. Za nieco lepszą konfigurację i wybór spośród siedmiu dostępnych kolorów zapłacić trzeba będzie 200 dolarów więcej. Polskie ceny rozpoczynają się od 6799 złotych za wersję z 256 GB pamięci masowej i 8 GB pamięci RAM. Najtańsza wersja nowego iMaca wyposażona jest w klawiaturę Magic Keyboard bez touch id. Ta funkcja znajduje się dopiero w zestawie wycenionym na 7899 złotych. W tej konfiguracji, w porównaniu z tańszą, otrzymujemy również dwa porty USB 3 oraz gigabit ethernet. Ten komputer ma również 8 rdzeniowe CPU i GPU, tańsza wersja posiada 8 rdzeniowy CPU, ale 7 rdzeniowe GPU. Najdroższa wersja to koszt 8899 złotych. Oprócz tego, co znajdziemy w tańszych wersjach, najdroższa opcja posiadac będzie 512 GB pamięci masowej.

Chip M1

Zaprojektowany dla Maca czip M1 zawiera CPU o większej wydajności i szybszą grafikę. M1 poprawia, według zapewnień Apple, działanie autorskich technologii w nowym iMacu i zwiększa jego efektywność energetyczną. System jednoukładowy zapewnia większą integrację i płynnie działa z macOS Big Sur, najbardziej zaawansowanym systemem operacyjnym na świecie.

W opakowaniu nowych iMaców znajdziecie oczywiście sam komputer, przewód zasilający i zasilacz, myszkę Magic Mouse, przewód z USB typu C lightning oraz klawiaturę Magic Keyboard. Nowe komputery od Apple zamawiac można będzie od 30 kwietnia. Dostępne będą natomiast w drugiej połowie maja.