Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Układ Snapdragon 778G 5G trafi do realme o nazwie kodowej Quicksilver

Michał Miśko
Opublikowano

Najnowszy chip Qualcomm Snapdragon 778G 5G, będzie sercem nadchodzącego smartfonu realme o nazwie kodowej Quicksilver.

Współpraca Qualcommu i realme znakomicie się rozwija od momentu powstania marki w 2018 roku. Pokazuje to choćby historia modelu realme GT, będącego obecnie flagowym modelem producenta. Był on jednym z pierwszych urządzeń debiutujących z ultrawydajnym procesorem Snapdragon 888, a już wkrótce pojawi się w Europie. Realme Quicksilver (na razie to nazwa kodowa) ma szansę powtórzyć ten sukces. Data jego prezentacji nie została jeszcze ujawniona, ale będzie to jeden z pierwszych smartfonów z chipem Snapdragon 778G 5G. Jedną z ciekawostek związanych z nowym urządzeniem będzie autorski i bardzo wydajny system chłodzenia opracowany przez inżynierów realme.

Qualcomm Snapdragon 778G 5G to mobilny układ SoC, który został zaprezentowany 19 maja 2021 roku. Ośmiordzeniowa jednostka wykorzystuje rdzenie Kryo 670 (CPU) oraz układ graficzny (GPU) Adreno 642L, będący w stanie obsłużyć między innymi ekrany z odświeżaniem 144 Hz. Chip ma zintegrowany nowoczesny modem 5G, wspiera standard Wi-Fi 6E oraz wyróżnia się ponadprzeciętną wydajnością – w stosunku do poprzedniej generacji układów Snapdragon wzrosła ona aż o 40 procent. Całość została wykonana w litografii 6 nm.