Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Do końca 2022 roku co drugi smartfon będzie obsługiwał 5G

Michał Miśko
Opublikowano

Making 5G Global: Accessibility for All to raport Counterpoint Research, który w konkluzji podaje, że rozwój 5G dokonuje się znacznie szybciej niż miało to miejsce w przypadku poprzednich generacji sieci telekomunikacyjnej.

Wnioski jakie płyną z webinaru (i raportu) Making 5G Global: Accessibility for All są takie, że globalny rozwój 5G dokonuje się znacznie szybciej niż miało to miejsce w przypadku poprzednich generacji sieci telekomunikacyjnej. W pierwszym kwartale 2021 r., a więc zaledwie rok od uruchomienia pierwszej na świecie komercyjnej sieci 5G, prawie co trzeci smartfon sprzedany na świecie obsługiwał sieć 5G. Aktualnie to rozwinięte rynki napędzają rozwój sieci, jednak według raportu ten trend może się zmienić z uwagi na coraz więcej wdrożeń komercyjnych usług 5G na rynkach wschodzących.

Raport wskazuje również zaskakujące tendencje związane z trendami zakupowymi smartfonów 5G. Dotychczas segment flagowców dominował na wczesnym etapie wdrażania nowej generacji. W przypadku 5G mamy do czynienia z nową dynamiką rynku. W 2020 roku telefony w segmencie cenowym od budżetowego do średniego stanowiły prawie 40 procent wszystkich sprzedanych urządzeń z 5G. Zakładając, że średnie ceny sprzedaży będą dalej spadać, przewiduje się, że do końca 2022 roku co drugi smartfon sprzedawany na świecie będzie obsługiwał łączność 5G.

W opracowaniu znalazły się również wyniki badania realme na temat trendów użytkowania i oczekiwań młodych ludzi w odniesieniu do telefonów 5G. Wynika z nich, że przystępna cena wciąż jest ważna, ale młodzi użytkownicy są bezkompromisowi w kwestii wyglądu i wydajności. Oczekują, że telefony 5G pokażą, jak bardzo różnią się w stosunku do poprzednich generacji, w tym poprzez unikalny design i nowe funkcje. Młodzi chcą korzystać z cieńszych, lżejszych i bardziej atrakcyjnych konstrukcji, a także z ulepszonych elementów funkcjonalnych, takich jak nowoczesne ekrany czy większa pojemność baterii.

Raport przedstawił także udziały w globalnym rynku sprzedaży telefonów 5G w ubiegłym roku, gdzie markę realme określono mianem najszybciej rozwijającego się gracza na świecie z 65 procentowym wzrostem rok do roku. Realme zostało jednym z dziesięciu największych dostawców smartfonów 5G w pierwszym kwartale 2020 roku, głównie dzięki intensywnym działaniom firmy w Internecie i solidnemu portfolio w segmencie urzadzeń ze średniej półki. W wysoce konkurencyjnym przedziale cenowym od 100 do 199 dolarów realme zajęło trzecie miejsce oraz zdobyło znaczny udział w rynku w przedziale cenowym od 200 do 299 dolarów.

W webinarze udział wzięli:

  • Kalvin Bahia, Principal Economist, GSMA Intelligence
  • Peter Richardson, VP and Co-founder, Counterpoint Research
  • Rajen Vagadia, VP and President, Qualcomm India & SAARC
  • Madhav Sheth, VP, realme and CEO, realme India and Europe
  • Johnny Chen, Brand Director, realme

Raport pobrać mozna tutaj.