Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Mimo pandemii rynek smartfonów rośnie, ale mógłby szybciej

Michał Miśko
Opublikowano

Rynek smartfonów urósł w ostatnim kwartale, w stosunku rok do roku, o 19 procent. Na czele pozostaje Samsung. Ale Xiaomi tylko nieznacznie traci.

Na czele smartfonowych statystyk pozostaje Samsung, który w ostatnim kwartale wydał 57,9 miliona sztuk swoich urządzeń. Nieznacznie gorzej tylko radzi sobie Xiaomi z wynikiem 53 milionów sztuk. Apple jest na trzecim miejscu z 48,9 milionami sztuk. Kolejne na liście są OPPO oraz Vivo, odpowiednio 34 i 33 miliony sztuk urządzeń.

Na grafice statystyki z lat poprzednich producentów smartfonów

Statystyki urosły w stosunku do tego samego okresu rok wcześniej o 19 procent, ale spadły o 7 procent w porównaniu z kwartałem pierwszym tego roku. Powodem spadków jest oczywiście utrzymujący się stan pandemii, a wraz z nim niedobór elementów elektronicznych na rynku. Sam Apple w stosunku kwartał do kwartału stracił na tych statystykach 18 procent, ale w stosunku rok do roku zanotował wzrost o 30 procent.

Xiaomi, które złamało barierę 50 milionów wydanych urządzeń po raz pierwszy w historii zostało drugim, największym na świecie producentem smartfonów.  Chińska firma urosła w stosunku do poprzedniego kwartału o 8 procent, ale w stosunku rok do roku aż o 98 procent. Wzrost ten napędzały najbardziej popularność serii Redmi 9, Note 9 i Note 10.

OPPO i Vivo w porównaniu do pierwszego kwartału tego roku straciły, odpowiednio 12 i 8 procent, ale w stosunku do tego samego okresu rok wcześniej również urosły, o 37 i 44 procent.