Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Co wiadomo o nadchodzącym iPhone'ie 13?

Michał Miśko
Opublikowano
Co wiadomo o nadchodzącym iPhone'ie 13?
iPhone 11

Jeśli trzymać się dotychczasowych cykli Apple, to nowy iPhone powinien miec swoją premierę za około miesiąc (prawdopodobnie 17 września). Co w zasadzie wiemy o 13-tce?

Na razie oficjalnie żadnych informacji o iPhone'ie 13 nie ma. Możemy natomiast poruszać się w sferze pewnych plotek, mniej lub bardziej uzasadnionych. A jeśli przyjąć, że nowy iPhone pojawi się na rynku w czasie w którym Apple zwykł prezentować swój flagowy telefon to do jego premiery zostało około miesiąca. Prawdopodobna data premiery to 17 września.

iPhone 13, przede wszystkim, może w końcu dostać pojemniejszą baterię. Problem w tym, że Apple nigdy nie podaje oficjalnie jakiej pojemności bateria siedzi w ich urządzeniach. Z serwisu iFixIt wiemy jednak, że w ipHone'ie 12 i 12 Pro najprawdopodobniej jest akumulator o pojemności (jedynie) 2815 mAh. Kolejnym możliwym usprawnieniem w nowym telefonie od Apple może być ekran. Byc może 13-ty iPhone w końcu będzie mógł poszczycić się wyższym współczynnikiem odświeżania, tak jak telefony innych producentów - tutaj już w średniej półce 120 Hz zdaje się być standardem, tymczasem iPhone 12 wciąż miał ekran z odświeżaniem 60 Hz. Krąży również plotka, że nowe modele iPhone'a pro będą posiadały ekran LTPO, czyli low-temperature polycrystalline oxide. Oznacza to, że taki ekran może zmieniać swoją częstotliwośc odświeżania dowolnie według konieczności. Taką technologią dysponuje już Samsung w swoim Galaxy S21 Ultra.

 

Od momentu, kiedy Apple pozbyło się z iPhone'a złącza słuchawkowego eksperci spekulują, że kolejne w kolejce jest złącze Lightning. To czyniło by telefon firmy z Cupertino całkowicie pozbawionym wtyków. Oznaczałoby to jednak, że Apple musiałoby mieć w zanadrzu technologię bezprzewodowego ładowania z mocą większą, niż dotychczasowe 15 W oraz przedstawić sposób na zastąpienie złącza Lightning w przesyłaniu danych z i do komputera. Oczywiście iPhone 13 może dostać również nowe, czy też ulepszone, aparaty. Informacje o nowych ultraszerokokątnych aparatach w iPhone'ach pojawiają się tu i ówdzie i dotyczą nie tylko 13 modelu, ale mówi się już o 14.

Plotki, które można znaleźć w różnych serwisach technologicznych dotyczą również czytnika linii papliranych w nowym telefonie Apple. Niektóre mówią o czytniku, który będzie reagował na dotknięcie ekranu w jakimkolwiek miejscu odblokowując w ten sposób telefon, inne o powrocie Touch ID do nowego modelu iPhone'a. Jeszcze inne plotki mówią o trybie portetowym wideo w nowym modelu telefonu, a jeszcze inne o specjalnym trybie kamery iPhone'a, która pozwoli na robienie pięknych fotografii gwiaździstemu niebu. Najnowsze informacje mówią również o tym, że nowy iPhone będzie pozwalać na wykonywanie połączeń nawet tam, gdzie na ogół brak zasięgu. Wszystko to za sprawą połączenia satelitarnego. 

Jak będzie? tego na razie nie wie nikt i być może dowiemy się za miesiąc. Do tej pory możemy się poruszać jedynie wśród spekulacji.