Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

ByteDance wchodzi w branżę VR

Michał Miśko
Opublikowano
ByteDance wchodzi w branżę VR
Pico

Właściciel aplikacji TikTok kupił właśnie startup, który może pozwolić mu na konkurowanie z Oculusem na rynku zestawów do wirtualnej rzeczywistości.

Pico to producent w zasadzie nieznany w Polsce, ale trzeci największy producent zestawów VR, według danych z pierwszego kwartału tego roku. Rok do roku Pico urosło pod względem produkcji o prawie 45 procent. Teraz firma, które swoje oddziały ma w USA, Europie, Japonii, Chinach i Korei Południowej stała się własnością ByteDance, czyli firmy matki aplikacji TikTok. Kwoty za jaką przejęte zostało Pico nie ujawniono.

Czy ByteDance przejęciem Pico zamierza konkurować na rynku gogli wirtualnej rzeczywistości z Facebookiem i ich Oculusem na razie nie wiadomo, ale wszystko na to wskazuje. ByteDance w marcu tego roku przejęło również studio produkujące gry mobilne Moonton, za kwotę 4 miliardów dolarów. To studio odpowiedzialne za takie tytuły jak Magic Rush oraz serię Mobile Legends.

Pico w swoim portfolio ma w tej chwili trzy urządzenia. Są to gogle Neo 3 Pro oraz pro Eye, G2 4K Enterprise oraz G2 4K.